Інформаційні війни як інструмент геостратегічних впливів
  • Факультет / Інститут Історії, політології та міжнародних відносин
  • Семестр, у якому планується викладання Весняний
  • Форма контролю Залік
  • Кількість кредитів 3

Сучасний світ все більше залежить від інформації, яка є необхідним ресурсом для прийняття рішень у політичній, економічній, соціально-культурній, фінансовій, військовій сферах. Саме тому володіння інформацією разом з контролем інформаційного простору становить серйозну проблему, адже нові типи комунікаційних технологій потребують уважного їх вивчення, яке базується на постійному переході від практики до теорії і навпаки. Колишня пропаганда, яка перетворилася нині в інформаційні війни та психологічні операції, зберегла багато своїх характеристик, однак при цьому різко посилила свій базис. Все це зумовлює актуальність вивчення дисципліни "Інформаційні війни як інструмент геостратегічних впливів". Курс має велике значення з огляду на зростаючу роль інформації та комунікацій у функціонуванні сучасного суспільства і з огляду на увагу, яку приділяють проблемам здійснення інформаційного впливу провідні держави світу.