Включення до списку спадщини ЮНЕСКО значно підвищує статус університету, відповідно й вимоги до рівня навчально-виховного процесу, якості наукових досліджень, збільшення можливості міжнародного співробітництва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і ЮНЕСКО у рамках Форуму «Університети і ЮНЕСКО».
Новий статус об’єкта, який одержав світове визнання вимагає зміни, коригування й удосконалення системи управління об’єктом світової культурної спадщини. Нагальною є потреба трансформації існуючої системи експлуатації об’єкту і прилеглої території (двір-курдонер, парк), проведення реставраційних робіт, оптимізація екскурсійного обслуговування, створення туристичної інфраструктури тощо.
Це вимагало створення при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Центру управління об’єктом ЮНЕСКО з метою відповідного організаційного забезпечення, планування, керування і контролю за виконанням запланованих заходів.
1. Наказ про створення Центру управління об’єктом ЮНЕСКО
2. Наказ про оновлення структури та складу Центру управління об’єктом ЮНЕСКО
ПЕТРИШИН Роман Іванович
Посада: керівник центру, ректор університету
Tел.: +38 (0372) 58-48-10, +38 (0372) 58-48-11
Факс: +38 (0372) 55-29-14
E-mail: rector@chnu.edu.ua
Адреса: вул. Коцюбинського, 2, корп. №5, пов. 1, каб. 203
МАРУСИК Тамара Володимирівна
Посада: заступник керівника центру, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу
Tел.: +38 (0372) 52-63-31, +38 (0372) 58-47-32
Факс: +38 (0372) 58-47-32, +38 (0372) 58-47-07
E-mail: t.marusyk@chnu.edu.ua
Адреса: вул. Коцюбинського, 2, корп. № 5, пов. 1, каб.112
КОРОТУН Ірина Вадимівна
Посада: керівник реставраційно-архітектурного відділу, завідувачка кафедрою архітектури та збереження об`єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
E-mail: i.korotun@chnu.edu.ua
ФЕДОРЦОВ Дмитро Георгійович
Посада: керівник відділу адміністративно-господарського супроводу, проректор з адміністративно-господарської роботи
E-mail: d.fedortsov@chnu.edu.ua
САМІЛА Андрій Петрович
Посада: проректор з наукової роботи
E-mail: a.samila@chnu.edu.ua
АНТОФІЙЧУК Володимир Іванович
Посада: керівник інформаційно-аналітичного відділу та зв’язків зі ЗМІ, завідувач кафедри української літератури
E-mail: v.antofijchuk@chnu.edu.ua
ЗАЯЧУК Мирослав Дмитрович
Посада: туристично-екскурсійний відділ, декан географічного факультету
E-mail: m.zayachuk@chnu.edu.ua
ЛУКАНЮК Сергій Михайлович
Посада: відповідальний за міжнародні проекти, начальник відділу міжнародних зв’язків
E-mail: interof@chnu.edu.ua
Наукова рада:
Вчений секретар Центру – Юліана БАЛАНЮК
Відділ охорони історичного середовища та містобудівної діяльності.
Відділ інформаційно-аналітичних технологій та науково-дослідної роботи.
Відділ фінансової та інвестиційної діяльності.
Відділ інженерного забезпечення та протизсувних робіт.
Відділ правового забезпечення.
У Міністерстві закордонних справ України відбулася Перша Генеральна конференція Національної комісії у справах ЮНЕСКО, яку очолює перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Читати даліМіжнародна конференція з нагоди відзначення 50-річчя Конвенції ЮНЕСКО про охорону Всесвітньої культурної та природної спадщини Конференція зібрала науковців та однодумців з різних країн світу: Румунії, Республіки Молдова, Німеччини, Італії тощо.
Читати далі9 березня в режимі онлайн відбулася перша зустріч керівництва ЮНЕСКО з координаторами об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні. Основна мета – обговорення питань безпеки та охорони культурних, архітектурних та природних пам’яток на території України, які в умовах війни, яку розпочала Росія проти України, не знаходять під загрозою знищення.
Читати даліУпродовж двох днів, 30 листопада та 1 грудня, у рамках ініціативи ЮНЕСКО «UNESCO HUL Call for Action» відбувався другий етап Міжнародної конференції «Об'єкти всесвітньої спадщини: практики сталого розвитку міської спадщини».
Читати далі17 вересня до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прибула офіційна делегація Посольства США в Україні на чолі з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.
Читати далі10 років як Резиденція митрополитів Буковини і Даалмацї включена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Пропонуємо Вам переглянути історичну довідку як втілювалась ця сторична подія.
Читати далі19 квітня, у Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося урочисте засідання Центру управління об'єктом ЮНЕСКО, присвячене відзначенню Міжнародного дня пам'яток і історичних місць та Дня пам'ятників історії.
Читати далі17 лютого, традиційно у Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, науковці, історики, архітектори, студенти зібралися вже на восьмі Главківські читання, присвячені 190-ій річниці від дня народження австрійського архітектора чеського походження Йозефа Главки, автора буковинської перлини і об’єкту списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – архітектурного комплексу колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації.
Читати даліЙого ім’я асоціюють, передусім, з рукотворними шедеврами людського духу, втіленими в архітектурі. Геніальність Йозефа Главки стала предметом захоплення і зацікавлення, адже запроектовані ним споруди не одне століття прикрашають ті краї, де вони зведені. Архітектор, меценат, перший президент Чеської академії наук і мистецтв – усе це про Йозефа Главку.
Читати даліУ рамках відзначення двох вагомих ювілеїв в житті університету – 10-річчя включення Резиденції митрополитів Буковини і Далмації (нині – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та 190-річчя від дня народження автора проєкту Резиденції, австрійського архітектора чеського походження Йозефа Главки, відбулося спільне урочисте засідання двох кафедр ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» Національної академії педагогічних наук України та «Архітектури і збереження об’єктів Всесвітньої спадини ЮНЕСКО» ЧНУ, які вже не один рік тісно співпрацюють в освітній і науковій сферах, активно впроваджуючи основні досягнення педагогічної науки у практичну діяльність.
Читати далі8 листопада відбулася он-лайн конференція в рамках Річних зборів УНК ІКОМОС, у якій взяла участь Тамара Марусик – проректорка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, членкиня УНК ІКОМОС, членкиня Національної комісії України у справах ЮНЕСКО при МЗС України, заступниця голови робочої групи з підготовки номінаційного досьє щодо включення архітектурного Ансамблю «Резиденція митрополитів Буковини і Далмації» до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, членкиня громадської ради з питань охорони культурної спадщини м. Чернівці.
Читати далі29 жовтня у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася довгоочікувана презентація книги професорок Тамари Марусик та Ірини Коротун «Архітектурне диво Чернівців».
Читати даліРівно 5 років тому, саме сьогодні, 15 грудня, у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, відбулася подія європейського значення – офіційна церемонія вручення йому як колишній Резиденції митрополитів Буковини і Далмації Сертифіката ЮНЕСКО. Цей документ як підтвердження входження ЧНУ до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Читати даліМіжнародний день пам'яток і визначних місць відзначається щороку 18 квітня з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам'ятників і визначних місць (ІКОМОС). В Україні цей день має назву «День пам'яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України 1999 року.
Читати далі28 червня у день 15-річчя Конституції України, у рік 20-річчя проголошення незалежності України, Сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка впродовж 19-29 червня 2011 р. тривала у Парижі, включила Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Буковини і Далмації (нині центральний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича) до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед 35 об’єктів природної і культурної спадщини, які цьогоріч номінувалися до списку, Східна Європа була представлена лише одним об’єктом – Резиденцією.
Читати далі