Перейти до основного вмісту
6-Заслужених майстрів спорту Украіни
4- Заслужених тренери Украіни
1-Заслужений працівник ФКіС Украіни
15- Майстрів спорту Украіни міжнар.класу
30-Майстрів спорту Украіни
1- Професорка, доктор наук з ФВіС
1- Народний Депутат Украіни
Дякую за теплі слова Декану факультету ФКіЗЛ професору Зорію Я.Б, начальнику управління ФКіС МОН , доценту Жукотинському К.К, народному депутату Украіни -М.Заремському, заслуженому тренеру Украіни (еталону тренерів) І.Я.Русу
Від душі провели захід !!! Пишаюся колективом кафедри ТМФВІС спеціальності ФКіС !!! Висловлюю подяку всьому колективу ( ЗМС Ніколайчук О.П, доц.Цибанюк О.О, ЗТУ Горюку П.І, Заст. декана Молдовану А.Д, доц.Галану Я.П, МС викладачу Цибі Ю.Г, доц.Гнесь Н.О, Доц. Дудіцькій С.П, проф Гакман А.В. доц.Балацькій Л.В, доц.Лясоті Т.І, ст.лаборанту Різун О.І), всім студентам
Дякую всім хто допомагав і відгукнувся!!!
Слава Україні !! Героям Слава!!!
27 березня 2023р
27 березня 2023р
27 березня 2023р
У ході свого виступу вона презентуватиме майстер-клас «Контент, як крутий інструмент прояву своєї унікальності», де розповість про те, як можна «продати» себе або свій продукт без значних вкладень; як стати головним героєм власного життя та самостійно будувати свою кар‘єру; як бути цікавим для соціуму, знайти своїх однодумців та аудиторію. Час проведення майстер-класу: 18:20-19:00.
Крім того, спікерами заходу будуть відомі й успішні чернівчани, як-от: автор, актор, весільний ведучий Ілля Клим; топ ведучий, тренер з публічних виступів та комунікацій, організатор масових заходів Дмитро Лубик; художній керівник театру «ТЕМП», професійна режисерка, викладачка акторських дисциплін, засновниця ГО «Велика Сцена» Марта Шумілова-Лисякова.
ГОРЮКА Петра - тренера зі змішаних єдиноборств та панкратіону;
КІЗЮКА Романа - за 1 місце на чемпіонаті Європи з грепплінгу;
МАКСИМЧУКА Павла - за 1 місце на чемпіонаті Європи з грепплінгу;
МОРАРЬ Сніжану - за 3 місце на чемпіонаті Європи з грепплінгу;
НАКОНЕЧНОГО Ігоря - заслуженого тренера України;
НИКИФОРУКА Миколу - за 2 місце на чемпіонаті Європи з грепплінгу;
СНІГУРА Івана - за 3 місце на чемпіонаті Європи з грепплінгу.
«Дякуємо ЗСУ за можливість представляти Україну на спортивній арені. Разом працюємо заради перемоги!», - зазначили спортсмени під час нагородження.
Пишаємося талановитими краянами. Слава Україні та усім, хто наближає її перемогу над агресором!
За результатами турніру, призерами стали:
І місце – Юрій Малек (випускник економічного факультету);
ІІ місце – Ігор Губатюк (випускник економічного факультету);
ІІІ місце – Ален Михальчук (випускник юридичного факультету).
Відповідно, Юрій Малек отримав Кубок переможця, призери – медалі, решта учасників – грамоти, подяки та приємні подарунки від університету.
Вітаємо шахістів та чекаємо на наступних турнірах!
Також у рамках першого дня зустрічі міністр освіти та науки Сергій Шкарлет відповідно до Наказу МОН України №53-к від 27.02.2023 «Про нагородження працівників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» урочисто відзначив наших співробітників наступними почесними нагородами:
нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення»:
1. Тараса Палагнюка – завідувача кафедри фізичного виховання.
почесною грамотою МОН:
1. Світлану Шабат-Савку – завідувачку кафедри сучасної української мови.
2. Наталію Якубовську – вчену секретарку ЧНУ.
3. Петра Сухого – професора кафедри геодезії, картографії та управління територіями.
грамотою МОН:
1. Марію Комісарик – доцентку кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти.
2. Ірину Буднікевич – завідувачку кафедри маркетингу, інновацій та регіонального розвитку.
3. Ірину Панчук – професорку кафедри молекулярної генетики та біотехнології.
подякою МОН:
1. Ярославу Андреєву – завідувачку кафедри психології.
2. Сергія Білокриницького – доцента кафедри геодезії, картографії та управління територіями.
3. Тетяну Венкель – доцентку кафедри іноземних мов для природничих факультетів.
4. Ларису Кушнір – завідувачку відділу з виховної роботи та гуманітарної освіти.
5. Ірину Мурадханян – доцентку кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів.
6. Наталію Ярмисту – завідувачку господарської служби.
7. Ларису Балацьку – доцентку кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту.
8. Валентину Богатирець – доцентку кафедри сучасних іноземних мов та перекладу.
9. Ірину Горохолінську – доцентку кафедри філософії та культурології.
10. Тараса Звоздецького – доцента кафедри математичного аналізу.
11. Дмитра Федорцова – проректора з адміністративно-господарської роботи.
Вітаємо всіх нагороджених і бажаємо наснаги для подальшої плідної праці!
Відкриття стратегічної сесії відбулося в Червоній залі. З привітальним словом до гостей звернувся ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин, який відмітив, що реальний стан педагогічної освіти дійсно вимагає модернізації задля подолання перешкод на шляху досягнення бажаного рівня розвитку. Опісля зведений хор університету в складі мішаного хору «Резонанс» і дівочого хору «Anima» виконав гімн України, а присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у російсько-українській війні.
Наступним вітальне слово взяв голова Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк, після чого розпочалася робота сесії. Першим виступив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, в основі доповіді якого постали питання «ідеальної моделі сучасного українського вчителя», освіти заради освіченості, моделі «школа-університет» тощо.
В обговорені брали участь більшість ректорів українських ЗВО та інші учасники зустрічі. Зокрема експертка з питань освіти та науки, народна депутатка України 9-го скликання Юлія Гришина наголосила на підтримці ініціатив МОН. Народна депутатка Олена Лис у своєму виступі поділилась досвідом роботи в освітянській сфері та висловила бачення розвитку шкільної освіти.
Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремінь проаналізував процес підготовки вчителя в Україні, виокремив вузькі вектори в цьому процесі та запропонував методи усунення недоліків.
Загалом протягом стратегічної сесії учасники планують обговорити чимало питань, серед яких вагоме місце займає оптимальна модель сучасної школи та педагогічного університету, які зможуть забезпечувати високий рівень підготовки випускників закладів освіти.
Мета вебінару полягала в донесенні до студентів шляхів підготовки якісного, успішного, цілеспрямованого вчителя фізичної культури. Кожен зі спікерів мав змогу розповісти про власний шлях до успіху та результати професійної діяльності.
Микола Ніга розповів студентам про свій шлях професійного становлення, підготовку та участь у різноманітних конкурсах і заходах та кар‘єрний ріст як вчителя фізичної культури. Закликав майбутніх учителів розвивати ключові компетентності та шукати шляхи вдосконалення освітнього процесу в ЗЗСО. У свою чергу Володимир Попов озвучив інформацію про особливості випробувань на шляху до успіху, закликав студентів розвиватися, досліджувати таку надважливу галузь як теорія і методика фізичного виховання, навчатись методиці викладання різних видів спорту, адже саме ці знання є основоположними у професії вчителя фізичної культури.
На заході виступив кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри теорії та методики викладання фізичного виховання і спорту Ярослав Галан із доповіддю «Роль волонтерства у соціально-психологічній адаптації дітей (ВПО)», ознайомив учасників вебінару з різноманітними заходами, проведеними в цій галузі, та їхнім впливом на навчально-виховний процес у сучасних умовах.
Оксана Гринюк, заступник директора – начальник управління освіти та цифрової трансформації Департаменту освіти і науки ЧОВА побажала не зупиняйтесь на досягнутому і продовжувати свою справу.
Роман Петришин, ректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича висловив подяку викладачам та організаційному комітету за сумлінну та результативну працю.
Вітання було і від кафедри музики! Зведений хор університету у складі мішаного хору «Резонанс» і дівочого хору «Anima» (керівник – доцент Зоя Софроній, хормейстер – Алла Зубчук, диригент– професор Ольга Чурікова-Кушнір) виконали «Гімн України» і разом з глядацькою аудиторією заспівали «Червону калину».
Перемагаймо! Навчаймося!
Факультет математики та інформатики уже протягом трьох років проводить безкоштовні курси підготовки до ЗНО з математики у дистанційному форматі (координатор – Віра Сікора) та інтенсиви з підготовки до НМТ з математики (координатор – Вадим Мироник), що є чудовою професійною допомогою для школярів. Тому ми мали досвід, яким поділилися з організаторами проєкту.
Ідея проведення такої школи обговорювалася ще рік тому і навіть була повністю узгоджена програма підготовки з математики. До цієї роботи були залучені досвідчені викладачі факультету, які й самі здали ЗНО з математики на 200 , це два заступники декана факультету математики та інформатики Василь Кушнірчук та Віра Сікора (експерти-консультанти проєкту з питань математики). Але через криваве вторгнення росії втілити в життя задуми не вдалося. Цьогоріч студентський парламент університету все ж зумів все організувати, використавши при цьому всі минулорічні напрацювання. До проведення занять з математики долучилися викладачі факультету математики та інформатики:
Іван Житарюк – професор кафедри алгебри та інформатики
Галина Івасюк – доцент кафедри математичного моделювання;
Олена Карлова – професор кафедри математичного аналізу;
Руслана Колісник – завідувач кафедри алгебри та інформатики;
Василь Кушнірчук – доцент кафедри математичного моделювання;
Вікторія Лучко – асистент кафедри алгебри та інформатики;
Вадим Мироник – доцент кафедри алгебри та інформатики;
Ольга Мартинюк – деканка факультету математики та інформатики;
Денис Онипа – асистент кафедри математичного аналізу;
Лариса Піддубна – доцент кафедри математичного моделювання;
Віра Сікора – доцент кафедри алгебри та інформатики;
Олена Фотій – асистент кафедри математичного аналізу;
Наталія Шевчук – асистент кафедри алгебри та інформатики;
Богдан Яшан – асистент кафедри диференціальних рівнянь.
Приємно відзначити, що серед організаторів проєкту "Школа успішних випускників «НМТ на максимум»" були й студенти факультету математики та інформатики: Наталія Загул – студентка 406 групи, спеціальність 014.04 - Середня освіта (Математика), Ганна Дручук – студентка 406 групи, спеціальність 014.04 - Середня освіта (Математика), заступниця голови студпарламенту ЧНУ, Андрій Граб – студент 207 групи, спеціальність 124 – Системний аналіз, голова студпарламенту ФМІ.
А для школярів хочу зауважити, що знання – це скарб, який ніхто не може у нас відібрати, тому навчайтеся, поповнюйте свою скарбничку знань. Успіху на НМТ. І не забувайте, що на факультеті математики та інформатики на вас завжди чекають. То ж до зустрічі ))).
Миру, удачі та перемоги!!!
Для отримання цієї професії необхідна наявність мислення стратега, загостреність уваги, витривалість, старанність і математичний склад розуму.
Випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фінансовий ринок» працюють:
• управлінцями, економістами аналітиками, аудиторами державних фінансових установ та казначейської служби;
• керівниками, заступниками керівника, інспекторами фіскальних та митних органів;
• менеджерами, економістами, бухгалтерами, фінансовими аналітиками, логістами підприємств всіх форм власності;
• менеджерами, аналітиками банківських установ, кредитних установ, страхових компаній, центрів біржових технологій та інших фінансових установ;
• фахівцями з фінансового моніторингу та публічних закупівель;
Фінанси – це сучасно, затребувано та завжди актуально.
Відкрили свято словами привітання та побажанням перемог командам школярів почесні гості: начальник Управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації Іван Гешко та начальник Чернівецького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Корнелій Жукотинський.
21 команда ЗЗСО м. Чернівці змагалися за звання переможця. Для «розігріву» цікаву та веселу патріотично-спортивну руханку з учасниками змагань провела асистентка кафедри фізичної культури та основ здоров’я Яна Єремія.
Волонтерами дійства були студенти спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)».
Свою спритність, швидкість, гнучкість і витривалість школярі продемонстрували під час комплексного випробування під назвою «Денна варта», де учасники навчилися взаємодопомозі, співпереживанню і відповідальності. Увесь час на спортивному майданчику панувала приємна, дружня атмосфера.
Чудовим завершенням спортивного заходу стало нагородження переможців деканом факультету – професором Ярославом Зорієм. Переможцями фізкультурно-патріотичного свята «РУХ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ» стали учні Ліцею №7, друге місце посіли школярі Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату, третє – учні ЗОШ №38.
Щедрим було свято і на подарунки під час розіграшу лотереї, які приготували представники Чернівецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України, Управління освіти Чернівецької міської ради, а також – дочірнього підприємства «М'ясо Буковини».
За підсумками змагань кожен учасник-школяр отримав цінний подарунок.
Артур КАДЕЛЬНИК – випускник факультету історії, політології та міжнародних відносин (кафедра міжнародних відносин) 2018 року. Брав участь у багатьох молодіжних проєктах.
Про свій шлях, скіли та можливості для студентів нашого університету він розповість нам на зустрічі у прямому ефірі.
Цікавим є те, що нещодавно Андрій разом з колегами прославилися на всю країну, взявши участь у телевізійному талант-шоу «Україна має талант», і пройшли в прямий ефір!
Онлайн зустріч модерувала інформагентка відділу із інформаційної діяльності та комунікацій ЧНУ – Ксенія Попович.
З Андрієм спілкувалися близько 80 учасників. Вони задавали багато питань, зокрема тих, що стосуються Андрієвої музичної кар’єри, про досвід та враження від виступу на телебаченні, його спогади про студентське життя та плани на майбутнє.
Помаранчева революція та Революція Гідності – важливі етапи національної визвольної боротьби, яка бере початок від часів Української революції та триває досі як російсько-українська війна.
У День Гідності і Свободи віддаємо шану Героям Небесної Сотні, великому братству безстрашних українців, яке у 2014 році заплатило найвищу ціну за свободу нашої держави, змінило хід її історії.
Вшановуємо всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі.
Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь!
Слава Україні!
Героям слава!
11 листопада 2021 р
11 листопада 2021 р
У змаганні взяли участь 4 команди: «Супер ліга», «Батарейка», «АУП», «Мелланіана».
Кращим гравцем відкритого Турніру із брейн-рингу став Юрій Халавка, якого нагородили «Мудрою совою». Інші учасники отримали грамоти та призи.
Команда-переможець «Супер ліга» відзначена кубком. Срібними призерами стала команда «Батарейка». Бронзовими – команда «АУП».
Під час брейн-рингу Юрій Мосейчук провів благодійний аукціон. Було оголошено продаж лоту – портативної Bluetooth-колонки. Його викупив капітан команди «Супер ліга» Тарас Палагнюк, і одразу презентував у фонд благодійної акції «Твори добро». Виручені кошти (3210 грн) та портативну колонку буде передано КМУ «Обласний спеціалізований будинок дитини» та ОКНП «Чернівецький обласний будинок дитини».
Перерви між турами брейн-рингу були збагачені показовими виступами, які зорганізувала заступник декана факультету фізичної культури та здоров’я людини з наукової роботи Лариса Балацька. Олена Мороз, заступник декана з виховної роботи, представила показовий виступ з чирлідингу. Презентували комплекс дихальної гімнастики, розроблений студентами спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» в рамках проекту «Доступна фізична терапія». Ці вправи рекомендовані для людей с постковідним синдромом, для профілактики захворювань дихальної системи.
28-31 жовтня 2021 р
28-31 жовтня 2021 р
Срібну нагороду виборов студент четвертого курсу Роман Кізюк.
Бронзові нагороди здобули Юрій Черкалюк та Іван Снігур.
Над підготовкою спортсменів працювали заслужені тренери України доцент Ігор Наконечний й асистент Петро Горюк.
У другий ігровий день «ЧНУ-Ок-Ойл» зустрічався з командою «ХАЕС-НАЕК» м. Нетішин. Матч закінчився з рахунком 3:2 (25:23, 25:14, 22:25, 17:25, 15:9) на користь нашої команди.
Третього ігрового дня ВК "Горіш" переміг команду з м. Нетішин "ХАЕС-НАЕК" (3:1).
Склад буковинської команди: Сергій Турецький, Іван-Олександр Пронюк, Костянтин Кузь, Манолій Мігайчук, Ігор Тодосійчук, Богдан Цуркан, Андрій Данелюк, Олександр Корчак (ліберо), Микола Мосін, Максим Кривий.
Серед кращих бомбардирів першого туру гравці чернівецького колективу – Сергій Турецький, Ігор Тодосійчук, Манолій Мігайчук, Микола Мосін.
Команда дякує вболівальникам за підтримку та віру в команду, а також висловлює подяку меценату Євгену Цурику та ректору Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роману Петришину Івановичу за можливість брати участь у Чемпіонаті України.
ІІ - тур ВК «ЧНУ-Ок-Ойл» зіграє 19-21 листопада у м. Нетішин.
Вітаємо шахістів!
Вітаємо шахістів!
Зазначимо, що в Україні кандидати в майстри спорту з шахів повинні мати мінімальний рейтинг в 2100 пунктів.
За результатами турніру, призерами стали:
І місце – Юрій Малек (випускник економічного факультету);
ІІ місце – Віталій Корній (випускник факультету математики та інформатики);
ІІІ місце – Ігор Губатюк (викладач економічного факультету).
Відповідно, Юрій Малек отримав Кубок переможця, призери – медалі, решта учасників – грамоти, подяки та приємні подарунки від університету.
Вітаємо шахістів та чекаємо на наступних турнірах!
13 жовтня 2021 року
Ініціатором стала компанія Orca Finance, яка почала працювати у березні 2020 року. Її співвласником є наш випускник Ярослав Петришин, який у цю середу власноруч вручив іменні сертифікати на 700 доларів молодим вченим університету, що займають високі позиції у рейтингу викладачів університету та двічі вакциновані.
Раніше подібна стипендія вручалася кращим студентам, тоді молодь отримала сертифікати на 500 доларів у криптовалюті та мала можливість перевести її в гривні або ж купити частинку біткоїна.
«Після отримання цієї стипендії перше і найпростіше – можна обміняти її на гривні на біржі і вивести собі на картку. Або ж купити за ці BUSD якусь частинку біткоїна чи крипткоїна і стати криптохолдером. Адже криптовалюта постійно дорожчає і якщо ви зможете її втримати декілька років, то ваші 700 доларів можуть перетворитися у декілька тисяч», - уточнив у ході події Ярослав Петришин.
Таким чином, місцевий бізнес підтримує кращих молодих спеціалістів ЧНУ і дякує їм за плідну працю. Сертифікати отримали:
Борщовецька Віра Леонідівна (доктор філософії)
Вовчук Дмитро Анатолійович (кандидат технічних наук)
Добинда Ірина Петрівна (кандидат географічних наук)
Жаворонок Артур Віталійович (кандидат економічних наук)
Виспінська Наталія Михайлівна (доктор філософії)
Глібіщук Микола Васильович (кандидат історичних наук)
Кузнєцова Катерина Сергіївна (кандидат педагогічних наук)
Яшан Богдан Олегович (доктор філософії)
Молдован Андрій Дмитрович (кандидат педагогічних наук)
Раренко Лариса Анатоліївна (кандидат наук із соціальних комунікацій)
Бурка Альона Валентинівна (доктор філософії)
Новак Євгенія Володимирівна (кандидат технічних наук)
Зазначимо, що стипендії виплачуватимуть у криптодоларах по 140 BUSD впродовж п’яти місяців.
Перед початком урочистостей привітальне слово виголосив ректор Роман Петришин, який розповів про численні здобутки університету та студентів навіть попри дистанційне навчання. За його словами, незважаючи на виклики сьогодення, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича завдячує тисячному колективу та студентству за перемоги, досягнення та активні реалізації починань.
До слів ректора приєдналися гості з боку керівних структур міста й області: очільник Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук, заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, заступник Чернівецького міського голови Юрій Лисюк.
Спільно з Романом Петришиним, вищезазначені представники влади урочисто нагородили професорсько-викладацький склад університету:
нагрудним знаком «Відмінник освіти»
грамотою Міністерства освіти і науки України
подякою Міністерства освіти і науки України
відзнакою «На славу Буковини»
почесною грамотою Чернівецької обласної державної адміністрації
почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною»
почесною грамотою Чернівецької обласної ради:
почесною грамотою Чернівецької міської ради
грамотою «За вагомі наукові здобутки»
подякою «За вагомі наукові здобутки»
Вітаємо всіх нагороджених і дякуємо за невтомну наукову і педагогічну діяльність!
Зі 146-річчям, Альма-матер!
 - для випускників – створити корисне середовище для комунікації між випускниками, народження проєктів, обміну досвідом та пропозиціями, взаємопідтримки та взаємодопомоги, демонстрації досягнень, зустрічей тощо;
 - для студентів – набути можливості отримати приклади реального втілення університетських знань для успіху в житті через різноформатні комунікації з випускниками, інститут менторства, виробничі та навчальні практики, працевлаштування та інше;
 - для університету – забезпечити зв'язок з випускниками через підтримку постійних комунікацій, участь у формуванні спільної з випускниками пам'яті, сприяння виникненню можливостей появи спільних наукових/навчальних/соціальних/дослідницьких та інших проєктів, робочі зустрічі з випускниками з приводу уточнення компетенцій в навчальних програмах.
Позаду складний рік. Пандемія стала серйозним випробуванням для людства, але ЧНУ завжди оперативно реагував на виклики часу. Ми прийняли їх і гідно справляємося з завданнями, що виникають повсякчас. Поряд зі створенням ефективної і стабільної системи дистанційного навчання в університеті постійно вдосконалюється освітній процес у прагненні до рівня, що відповідає найвищим світовим стандартам. Ми поповнюємо скарбничку наукових досягнень, успішно реалізуємо інноваційні проєкти, створюємо міжнародні лабораторії та колаборації. І це лише верхівка айсбергу!
У цей святковий день висловлюю подяку всім співробітникам університету, професорсько-викладацькому складу за професіоналізм, відповідальне ставлення до справи і відданість університету! Дякую аспірантам і студентам за працьовитість, ініціативність та креатив. Всі ви творите славну історію Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і здійснюєте особистий внесок у розвиток міста й країни.
Я впевнений, що день народження ЧНУ – це свято для всього міста, адже з появою університету в Чернівцях тут розпочалася нова, сучасна епоха освіти.
Щиро бажаю всім здоров'я, благополуччя, радості відкриттів і задоволення від результатів своєї діяльності! Упевнений, що, обʼєднавши зусилля, ми будемо й надалі зберігати провідні позиції.
Ректор
Роман ПЕТРИШИН
11 факультетів: географічний, економічний, іноземних мов, історії, політології та міжнародних відносин, архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва, педагогіки, психології та соціальної роботи, математики та інформатики, факультет фінансів, підприємництва та обліку, факультет фізичної культури та здоров'я людини, філологічний, юридичний;
коледж.
Діє кафедра військової підготовки.

В 1950-х рр. в Церкві Трьох Святителів Семінарського корпусу розміщувався електронно-обчислювальний центр; 
Обов’язковою умовою для роботи садівником в розкішному університетському парку була вища освіта;
В оздобленні споруди використовувався кораловий камінь – природне буковинське диво. В Синодальній залі збереглися його фрагменти попри руйнівну пожежу 1944 року; 
Зображення центральної частини парадної брами прикрашає герби Чернівців та області; 
Одним з найвідоміших студентів університету був Іван Франко.

 1. У центрі резиденції височіє хрест на шпилі, який, згідно з легендою, вказує католикам на захід, а православним - на схід.
 2. В університеті свого часу викладали такі відомі постаті як композитор Сидір Воробкевич та письменник Осип Маковей. Серед студентів університету були Іван Франко, лексикограф Юліан Кобилянський (брат Ольги Кобилянської), Денис Лукіянович. Чернівецький університет також відвідували Михайло Драгоманов, Леся Українка та Володимир Винниченко.
 3. Відкриття університету приурочили до 100-річчя приєднання Буковини до Австро-Угорщини.
 4. До 1899 року у Чернівцях не було дівчат-студенток, тільки у 1899 році їх було всього чотири, але у 1909 році їх кількість сягнула 75
 5. За масштабами будівництво не мало аналогів і коштувало величезних на той час грошей - 1,75 мільйона гульденів. Але навіть це не зупинило будівництво.

Головою організації обрано випускника біологічного факультету доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізичної культури та основ здоров’я Юрія Юрійовича Мосейчука.

Метою діяльності організації є:
- створення цікавого, дієвого та корисного середовища для розвитку випускників, студентів та науковців університету;
- представлення та захист загальних інтересів, координація діяльності її членів для досягнення корисних громадських, культурних, соціальних, інформаційних цілей;
- зміцнення зв’язків випускників між собою та ЧНУ.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності