
- субота, 20 квітня 2024 р.
- Актуальні новини
19 квітня відбувся інтерактивний захід для учнівської молоді України в рамках унікального соціального проєкту «Залізна зміна», організаторами якого виступили викладачі кафедри історії України доцентка Світлана Герегова та асистент Назарій Христан.
Серед учасників проєкту, створеного АТ «Укрзалізниця» спільно із ФСК «Локомотив-Київ», діти середнього та старшого шкільного віку, котрі внаслідок російської агресії та військових дій втратили домівку чи батьків, діти з родин залізничників, які загинули під час роботи евакуаційних потягів, вимушено переміщені з тимчасово окупованих територій, соціально-незахищені, діти військовослужбовців, сироти або напівсироти з різних куточків України, котрі мають високі досягнення у навчанні.
Зі вступним словом до присутніх звернулась доцентка Світлана Герегова, наголосивши на важливості знань з історії та культури України для формування національної свідомості в учнівської молоді, що є надзвичайно актуальним у сучасних умовах повномасштабної війни рф проти України.
Асистент Назарій Христан провів змістовну лекцію-презентацію на тему: «Справжня історія Київської Русі, де росії не було і не могло бути!» із врахуванням вікової категорії слухачів, акцентуючи увагу на важливості матеріалів з грамотним висвітленням історичного минулого українського народу. Після лекції була проведена вікторина з розіграшом призів для найактивніших її учасників.
Слухачі з надзвичайним інтересом сприйняли представлені унікальні артефакти з колекції археологічної лабораторії факультету історії, політології та міжнародних відносин, віднайдені на території Буковини, а також експозиційні видання для дітей та юнацтва із фондів рідкісної книги Наукової бібліотеки нашого університету, що репрезентують самобутність української національної культури.
Наприкінці зустрічі, яка відбулася у дружній, невимушеній атмосфері, слухачі поділились новими враженнями від презентованого матеріалу з історії України та відвідування Архітектурного ансамблю Резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Всі учасники проекту отримали на пам’ять сувеніри із зображенням Резиденції та смаколики. Захід, що був проведений для учнівської молоді із різних куточків України із просвітницькою метою, носив також профорієнтаційний характер.
