
- вівторок, 31 грудня 2024 р.
- Актуальні новини
Активність студентського самоврядування є свідченням не тільки демократичності процесів функціонування університетської спільноти, але й важливим чинником на шляху прийняття рішень про стратегічні цілі щодо розвитку університету, облаштування ефективної комунікації між усіма учасниками освітнього процесу тощо.
У форматах альянсів кількох університетів наявність спільної студентської організації є демонстрацією неформального підходу до витворення синергійних продуктивних рішень у царині освітньо-наукового взаємообміну, формування освітніх політик тощо. А якщо йдеться про міжнародні альянси, які об’єднують кілька університетів з різних країн – це ще майданчик для міжкультурної комунікації, реальної апробації soft skills.
Студентська асамблея альянсу європейських університетів UNITA є таким органом студентського самоврядування і представники нашого університету активно доєднуються до її роботи. І вже навесні 2025 року відбудуться вибори делегатів університетів-членів альянсу до цього органу студентського самоврядування. Кожен університет буде представлено 8 здобувачами освіти у цій європейській ініціативі.
23 грудня відбулася зустріч студентського активу нашого університету із дійсною делегаткою до Студентської асамблеї від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Богданою Кречуняк, а також президентом цього органу самоврядування – Едуардо Мізерере (Edoardo Miserere).
До зустрічі долучилися також й інші репрезентанти університетів із альянсу UNITA. У студентів була можливість більше дізнатися про UNITA та його цінності й цілі, а також - про роль Студентської асамблеї, її завдання в структурі різних ініціатив від альянсу. Окрім того, окремо було представлено інформацію про терміни та процедури виборів представників до Студентської асамблеї.
Зустріч була надзвичайно продуктивною й учасники ставили багато запитань, що свідчить про інтерес та небайдужість, готовність долучатися до подібних форматів інтернаціоналізації. Інформація про старт виборчої кампанії буде розміщена на сайті університету та офіційних сторінках студентського самоврядування у соціальних мережах.
