Перейти до основного вмісту
Загальноуніверситетський захід «Молодь проти насильства: діємо та перемагаємо!»

28 листопада в Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась акція «16 днів проти насильства», яка проводиться під патронатом віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, покликаному підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його форми прояву.

Загальноуніверситетський захід «Молодь проти насильства: діємо та перемагаємо!» був проведений Всеукраїнською благодійною організацією «Конвіктус Україна» та благодійним фондом «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» в рамках підписаного Меморандуму з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та за участі кафедри журналістики філологічного факультету нашого університету.

На початку заходу з вітальним словом виступила проректор з науково-педагогічної роботи та виховного процесу Тамара Марусик, яка наголосила на тому, що сьогодні надзвичайного велика увага приділяється гендерним питанням. Зазначила, що всі проєкти в університеті, міжнародні гранти наразі не подаються без плану гендерної рівності, що є черговим підтвердженням важливості даного питання.

Розповіла більше подробиць про всеукраїнську акцію та захід Юлія Царевська – менеджерка благодійного фонду «Конвіктус Україна» та колишня випускниця Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Обговорила зі студентами сучасну ситуацію та причини активного порушення питання протидії насильства у зв’язку з війною.  

Володимир Антонюк – регіональний координатор благодійного фонду «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» в Чернівецькій області наголосив на позиції повного не прийняття насильства, повної не толерації та повного заперечення даного явища.

  • Лариса Кушнір
    Гнів, страх, агресія в умовах сьогодення сприймаються уже навіть не як темна сторона людської природи. І це є вкрай небезпечною тенденцією. Адже, бувають випадки, коли людина свої гнівні почуття, або агресивні думки може спрямувати навмисно або випадково на інших. Як розпізнати насилля? Коли варто звернутись за допомогою? Які моделі поведінкових реакцій найчастіше можна спостерігати? Як знайти вихід із ситуації, що склалась? Ці, та інші питання, обговорили учасники зустрічі.
    Лариса Кушнір
    Начальниця відділу з виховної роботи та гуманітарної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
  • Лілія Шутяк
    Проводити подібні заходи та розповідати про те, що таке гендерно зумовлене насильство і як потрібно комунікувати та висвітлювати цю тему в медіа важливе з кількох причин. Передусім для формування соціальної свідомості. Це допомагає людям розуміти масштаби проблеми і обговорювати ці питання на різних рівнях. Активне висвітлення ГЗН в медіа допомагає покращити захист прав жінок та інших уразливих груп, а також сприяє розвитку емпатії у суспільстві. Також це допомагає визначити проблеми, які призводять до нерівності та дискримінації. Це може стати кроком у напрямку змін в суспільстві, спрямованих на покращення рівноправ’я та запобігання насильству. Загалом висвітлення гендерно зумовленого насильства є ключовим елементом створення безпечного та рівноправного суспільства, де кожна людина має право на життя без страху.
    Лілія Шутяк
    медіатренерка, доцентка кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності