Перейти до основного вмісту
Єдність у культурному різноманітті: горизонти осмислень у фокусі вищої освіти

Трансільванський університет Брашова – надійний партнер Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича як в межах реалізації програми Erasmus+, так і в рамках діяльності альянсу європейських університетів UNITA й інших освітніх та наукових ініціатив. І саме на базі цього закладу вищої освіти з 31 березня по 4 квітня відбувався Міжнародний тиждень «Культурне різноманіття у вищій освіті», до якого долучилися співробітники нашого університету – докторка філософських наук, доцентка кафедри філософії та культурології філологічного факультету Ірина Горохолінська та фахівчиня міжнародного відділу Ольга Созонтова. Спільно із ними співпрацювали та спілкувалися представники університетських спільнот із 21-ї країни світу.

В учасників була можливість долучитися до творчих "майстерень" (workshops) щодо евристичних підходів до врахування культурних і світоглядних особливостей студентів та аспірантів; тренінгів про збалансування когнітивного та емоційного чинників в освітній комунікації; майстер-класів про румунські культурні традиції; вечору національних костюмів; бесіди зі студентами з різних країн, котрі навчаються в Румунії, про аспекти переживання культурного шоку та подальшої адаптації в нових соціокультурних умовах; рефлексій стосовно взаємодії фольклорного, історичного і художнього в національно ідентифікуючих наративах та легендах (з відвіданням замку Бран); екскурсії в найдавнішу школу країни... А окрім того мати плідне та насичене спілкування із викладачами та адміністративними співробітниками вищих шкіл із США, Канади, Мексики, Бразилії, Еквадору, Румунії, Молдови, Албанії, Косово, Грузії, Вірменії, Казахстану, Індії, Шрі-Ланки, Маврикію, Танзанії, Вʼєтнаму, Ізраїлю, Марокко, Боснії і Герцоговини і, звісно, України (окрім нашого університету нашу країну представляли науково-педагогічні працівники закладів освіти із Києва та Запоріжжя).

Авжеж, такі креативні, комплексні освітньо-наукові заходи дають чимало простору для обміну досвідом, налагодження творчих контактів, інформування про сильні сторони та унікальність власної Alma Mater. Й чернівецькі учасниці, безперечно, скористалися цими можливостями.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності