Перейти до основного вмісту
Відбувся вечір-реквієм Пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого у Центральному палаці культури міста Чернівці відбувся вечір-реквієм Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Захід був організований у співпраці Центру культури і дозвілля студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Центрального Палацу культури міста Чернівці.

У залі аншлаг: школярі, студенти, викладачі, батьки, діти героїв. Центр культури і дозвілля студентів, який організував подію, традиційно, інсценував сцени Майдану: початок революції у листопаді, мітинг 8 грудня, зустріч Нового року на Майдані, перші жертви, розстріли Небесної Сотні 18-20 лютого. Актори театр-студії «Маска» ЦКіДу вміло передали емоції мітингувальників у ті буремні дні для держави. Студенти, учасники вокальної студії «Роси», виконували славень України, повстанських та актуальних на той час українських пісень. Танцювальний ансамбль «Дотик» через хореографічну постановку показав боротьбу українців у лютневі морозні дні.

Народна аматорська чоловіча хорова капела «Дзвін» співробітників та студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виконувала повстанські пісні, слова котрих актуальні і сьогодні.

Пісні-реквієм виконали солісти вокально-інструментального ансамблю «Карпати» Центрального Палацу культури Тетяна Ткач та учасники народного аматорського вокального ансамблю «Марічка».

Десятки меседжів, котрі були актуальними 10 років тому, досі болять співгромадянам.

З палкими промовами до учасників дійства звернулись проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тамара Марусик; волонтерка, громадська активістка Галина Абрамюк та син Героя Небесної Сотні Василя Аксенина – Богдан.

Ми раді, що цьогоріч подію відвідало багато учнівської та студентської молоді, котрі, можливо, навіть не памʼятають тих подій, проте бережуть історичну памʼять.

Під час заходу збирали кошти на автомобіль для роти вогневої підтримки 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «ЕДЕЛЬВЕЙС». Спільними зусиллями того вечора зібрано 20 000 грн. Збір триває.

Долучитись до благодійного збору коштів можна за номером картки 5375 4112 1362 1274.

Працюємо спільно заради перемоги. Ми вистоїмо, бо з нами Збройні Сили України, з нами Господь Бог. Слава Україні!

  • Віра Гараджій
    Дані події відклали в моїй голові досить впливові спогади, які показують патріотичнисність та незламність української нації, Майдан вплинув на мою свідомість та на мою національну позицію, тому для мене ця дата є дуже важливою. На жаль, багато людей забувають про події того часу, відкладаючи їх на задній план, проте важливо усвідомлювати, що з цього почалося російсько-українське протистояння, яке згодом переросло у війну. Ми не маємо права забувати Революцію Гідності, ми не маємо право забувати людей, які тоді вийшли і відстоювали наше право на євроінтеграцію, наше право на майбутнє. Важливо пам'ятати і вшановувати усіх, хто поклав своє життя заради нашого майбутнього.
    Віра Гараджій
    Студентка 3-го курсу факультету фізичної культури та здоров'я людини
  • Василь Богданюк
    Виступ до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні — надзвичайно важлива подія, що вшановує героїзм та жертовність тих, хто стояв на Майдані у 2014 році. Цей захід є символом національної єдності та пам'яті про боротьбу за свободу та демократію. Хоч і більшість учасників заходу під час тих кривавих подій ще навчалися в молодших класах, але ми змогли максимально «пропустити» ті важкі емоції крізь себе, отже пам‘ять про нескорених буде жити вічно…
    Василь Богданюк
    Студент 4-го курсу економічного факультету
  • Наталія Мигидин
    10 років Революції Гідності, окупації Криму, Донбасу, російсько-українській війні. Інсценізація цього року сильніша, ніж коли-небудь. Тішить, що першокурсники, котрі у період Євромайдану справді ще були дітьми, і багато чого не проживали в реальному житті, змогли передати емоції на сцені. Студенство, молодь - рушій, її потрібно розвивати, берегти, вчити історії. Ми живемо в епоху наслідку свідомого небажання вивчати історію, і вже втратили своїх друзів, побратимів, рідних, території. Висновок один - вчити історію та не допускати повторення її найгірших сценаріїв.
    Наталія Мигидин
    Студентка 4-го курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин
  • Сергій Кудрінський
    Даний захід необхідно проводити задля пам'яті людей, які попри страх, ризики за своє життя йшли відстоювати інтереси нашої держави! Це необхідно також і для молодшої категорії людей, які повинні знати історію нашої країни, а це є один фрагмент із сотен тисяч інших подій нашої країни! Дана вистава показує та дає змогу поринути у ті часи та відчути те, що відчували люди будучи на Майдані! Відчуття максимально тривожні та стан емоційний, тому що не можливо беземоційно дивитись на дану виставу.
    Сергій Кудрінський
    Студент 4-го курсу географічного факультету
  • Назар Красніцький
    Враження від заходу неймовірні! Приємно, що організовують такі заходи і не забувають про нашу історію. Хотілось би щоб ще більше людей вшановували пам'ять героям,без яких не було б нашого майбутнього.
    Назар Красніцький
    Студент 1-го курсу навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп'ютерних наук
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності