Перейти до основного вмісту
Відбувся науковий семінар «Західноєвропейський феодалізм: ознаки і хронологія»

10 листопада на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся науковий семінар на тему «Західноєвропейський феодалізм: ознаки і хронологія», організований кафедрою всесвітньої історії у режимі онлайн.

Примітно, що до проведення цього наукового заходу долучилися не лише колеги нашого університету (асист. О. Филипчук, асист. О. Шилюк), але й викладачі з інших українських університетів. Зокрема, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького представляли Сергій Корновенко, доктор історичних наук, професор, директор науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії; Вікторія Кірєєва – кандидат історичних наук, доцентка, завідувачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин; Світлана Гальченко, кандидат історичних наук, доцентка, заступниця директора з навчально-методичної роботи інституту міжнародних відносин, історії і філософії. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара представляв Альберт Венгер, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.

Модератором наукового семінару був завідувач кафедри всесвітньої історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор Олександр Сич, а головним доповідачем виступив доктор історичних наук Богдан Боднарюк, який під час виступу зупинився на найбільш дискусійних аспектах вивчення феодалізму в Західній Європі доби Середньовіччя. Основну увагу доповідач приділив сутнісним ознакам західноєвропейського феодалізму та його хронологічним межам, адже щодо них і досі відбувається наукова полеміка серед фахових українських та зарубіжних медієвістів.  

Після доповіді усі бажаючі мали змогу поставити питання та висловити власні міркування стосовно почутих суджень. На завершення учасники наукового семінару погодилися, що проблематика західноєвропейського феодалізму залишається дискусійною, а проблемні аспекти цієї теми, які обговорювалися, потребують подальшої наукової полеміки в академічній спільноті. Підсумовуючи, проф. Олександр Сич наголосив на важливості подібних заходів, які дозволяють підтримувати свій «науковий тонус» і надають можливість науковцям з різних університетів обмінятися думками щодо вивчення актуальних проблем історичної науки, поділитися досвідом викладання, згенерувати спільні наукові проєкти. Також доцільно результати роботи наших наукових семінарів активно запроваджувати у навчальний процес, зокрема при розробці спецкурсів.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності