Перейти до основного вмісту
Форум

Польща – одна з тих європейських кран, які найкраще усвідомлюють загрози, породжені російським агресивними діями та планами. Тому не дивно, що саме наші польські друзі надають різнобічну підтримку боротьбі України за свою свободу та незалежність. Російсько-українська війна триває і набула затяжного характеру. Це вимагає скоординованих дій країн-партнерів і пошуку нових ресурсів для посилення можливостей України й всього демократичного світу протистояти загарбницьким планам кремля.

Ці та інші важливі питання стали основним для обговорення на ІІІ Міжнародному Форумі безпеки, який відбувся в нашому партнерському університеті імені Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (УМСК) 20 квітня. Організаторами поважного заходу виступили кафедра міжнародної безпеки Інституту політичних та адміністративних наук університету, Комісія політології та міжнародних відносин відділення Польської Академії наук в Любліні, інші авторитетні інституції.

До роботи Форуму, який цьогоріч проходив на тему «Конфлікт в Україні – в напрямку відновлення військової безпеки» було також запрошено проф. Анатолія Круглашова – зав. кафедри політології та державного управління ФІПМВ, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень. Він взяв участь в роботі першої панелі Форуму як співмодератор із проф. Валентином Балюком – директором Центру Східної Європи УМСК в Любліні. Наш польський колега виступив з програмною доповіддю «Стратегічне партнерство Польщі та України в контексті безпеки Центрально-Східної Європи». А. Круглашов виступив на наступній панелі конференції з доповіддю на тему «Російсько-українська війна як життєва загроза та ключовий стимул європейської єдності та солідарності».

Виступи всіх учасників заходу відрізнялися змістовністю та конкретикою. Очевидно, що з окремих питань виникала зацікавлена професійна дискусія, спрямована на пошук найбільш точних відповідей на питання, поставлені загрозливими подіями в Україні та Європі. Окремо слід відзначити, що роботу Форуму завершили своїми виступами не лише аспіранти, але окремі магістранти, щ навчаються в УМСК. Їх доповіді та повідомлення також були ретельно підготовленими, продуманими та змістовними. Безумовно, такі зустрічі дослідників та експертів необхідні для успіху нашої боротьби та зміцнення міжнародної солідарності з Україною.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності