Перейти до основного вмісту
В університет завітала народна артистка України Наталія Сумська

28 жовтня, у день проведення загальноуніверситетського етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, на філологічний факультет завітала Наталія Сумська, провідна актриса Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка .

Наталія Сумська та її театральна родина – чоловік Анатолій Хостікоєв, Народний артист УРСР, актор театру та кіно, режисер, імпресаріо; їхній син В’ячеслав Хостікоєв, також актор, – були запрошені на традиційний театральний фестиваль „Золоті оплески Буковини” та завершували його виставою Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка „Люкс для іноземців” (за Д. Фріменом) 27 жовтня.

Ми дуже раді, що Наталія Сумська відгукнулася на запрошення Людмили Ткач, професора кафедри сучасної української мови філологічного факультету, зустрітися зі студентами нашого Університету й привітати їх з початковим етапом Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. 

Зустріч зі студентами-філологами, викладачами, за присутності декана філологічного факультету Ярослава Редькви, відбулася в історичній аудиторії 66 імені проф. Василя Лесина, у стінах якої в різні роки філологічний факультет мав щастя приймати і слухати знакових людей української культури – письменника Юрія Щербака, професора Юрія Шевельова, письменника і правозахисника Євгена Сверстюка, професорку Ірину Фаріон та багатьох інших.

Цього разу – це була Наталія Сумська, чиї ролі в театрі та кіно здобули численні професійні та державні відзнаки, серед яких – і Шевченківська премія, і Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки, і орден „За заслуги” ІІ та ІІІ ступенів, і театральні премії „Київська пектораль”, і кінопремія „Золота дзиґа” за роль ворожки Явдохи у фільмі „Чорний ворон” (2020). Спілкування зі студентами було невимушеним і відвертим. Наталія Сумська розповіла про свої театральні роботи у виставах „Незрівнянна” (за П. Квілтером), „Коріолан” (за В. Шекспіром), „Пер Гюнт” (за Г. Ібсеном), – промовляючи діалоги з вистав, розповідаючи про їх сюжет і проблематику, про важливість для сучасного глядача, про режисерські новації, про декорації та звукове оформлення вистав. І про все це наші студенти чули вперше!

Розповідала Наталія Сумська і про спілкування з такими особливими глядачами, які з’явилися в театральній залі саме в роки війни, – з українськими воїнами, яких лікують у київських госпіталях. Для Наталії Сумської це стало дуже важливою частиною її роботи – дати таким особливим глядачам ті особливі емоції, які допоможуть бодай чимось у їхній психологічній реабілітації. Цим своїм досвідом і глибоким переживанням трагедії війни Наталя Сумська ділилася зі слухачами. Говорила про те, що ті страждання і втрати, які випали на долю українського народу навіть тільки за одне століття, не переживав жоден інший народ. І з цих випробувань ми мусимо вийти сильнішими, мусимо зрозуміти свою місію як народу – захищати не тільки свою землю, а й свою культуру та високо нести її.

Звичайно ж, підкреслила, що Буковинська земля дала українській культурі великі таланти, а серед них – і геніальний український композитор Володимир Івасюк, чия творчість надихатиме не одне покоління молоді. Розповіла про сучасного надзвичайно талановитого композитора Івана Небесного, який співпрацює з багатьма театрами, чию музику виконують визначні симфонічні колективи в Україні та за кордоном. Музика Володимира Івасюка зазвучала й на сцені театру ім.І. Франка в симфонічній інтерпретації Івана Небесного. І Наталія Сумська дала можливість послухати, як це звучить, – велично, навіть з телефона.

Звісно, були й запитання від студенток, які були вражені тим, що Наталія Сумська відтворювала монологи своїх героїнь та діалоги без жодних підглядань до писаного тексту: говорила – як дихала. Запитували: у чому секрет такого знання текстів напам’ять? Відповідь була проста: бабусине виховання, слухання й запам’ятовування змалку казок, оповідей, а далі – й навчання, повсякчасне тренування пам’яті й дисципліна роботи з текстом.

Запитували, як актрисі вдається поєднувати творчість і буденність, які улюблені ролі, як готується до вистав.

Звичайно ж, були й автографсесія, і фотосесія… Усміхнені обличчя й радісний настрій!

І багато про що могли й хотіли б іще запитати, якби не підганяв час: потрібно було ще зустрітися зі студентами в аудиторії 21, де зібралися учасники загальноуніверситетського етапу Конкурсу імені Петра Яцика. І в цій аудиторії Наталія Сумська щиро вітала наших студентів! Її присутність, її слово надали дуже теплої емоційної атмосфери початкові Конкурсу.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича з нетерпінням чекатиме нових зустрічей і з Наталею Сумською, і з усією її театральною родиною!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності