
- вівторок, 24 вересня 2024 р.
- Актуальні новини
23 вересня розпочала роботу V міжнародна наукова конференція, присвячена 145-й річниці з Дня народження Ганса Гана. Організатором конференції є факультет математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Вперше така ідея зародилася у 1984 році і з того часу, кожні 10 років, традиційно проводиться в Чернівцях.
Відкриття конференції відбулося у Червоній залі університету, модераторкою зустрічі була декан факультету математики та інформатики Ольга Мартинюк. З вітальним словом до присутніх гостей та учасників конференції звернулися ректор університету Руслан Білоскурський, який високо оцінив здобутки колективу факультету математики та інформатики та побажав плідної роботи під час конференції, проректор з наукової роботи Юрій Халавка та член організаційного комітету Михайло Попов, який розповів, як зародилася ідея проведення першої конференції, присвяченої Гансу Гану, та поділився теплими спогадами про Володимира Маслюченка, який власне і був ініціатором цієї ідеї.
В історії факультету та університету є багато пам’ятних дат, а також багато важливих постатей. Однією з них є Ганс Ган, який працював в університеті протягом 7 років (з 1909 по 1916 рік).
Член-кореспондент Австрійської АН, Член Німецької НАН Леопольдина. Співавтор основоположних принципів лінійного функціонального аналізу − теореми Гана-Банаха про продовження лінійних функціоналів та принципу рівномірної обмеженості.
Після відкриття конференції відбулося пленарне засідання, на якому модераторкою була професорка кафедри математичного аналізу Олена Карлова. Першу доповідь зробив Анатолій Плічко про жертв погрому у Львові (1941 р.). Він також стояв у витоків конференції, яка вже стала традиційною.
Конференція працюватиме в очному режимі. Учасники конференції – це здебільшого науковці з України, але є науковці й з закордону - Європи, Азії та Америки. Вони проводять дослідження у теорії диференціальних та диференціально-функціональних рівнянь, теорії функцій та функціональному аналізі, топології, теорії чисел, алгебрі та геометрії.
Напрямки роботи конференції:
• Теорія функцій, функціональний аналіз та топологія;
• Диференціальні рівняння;
• Алгебра та геометрія;
• Теорія чисел.
До матеріалів конференції увійшло понад 100 тез, авторами яких є близько 200 науковців із 6 країн світу: Казахстану, Німеччини, Об'єднаних Арабських Еміратів, Польщі, США та України.
Загалом на цьогорічній конференції представлені 15 міст України науковцями із ЗВО та наукових установ: Київ, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Хмельницький, Харків, Слов’янськ, Запоріжжя, Кропивницький, Дніпро, Вінниця, Луцьк, Чернігів, Чернівці.
З програмою та матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті за посиланням