
- пʼятниця, 16 травня 2025 р.
- Актуальні новини
«Не дозволяй тому, що ти не можеш зробити,
заважати тому, що ти можеш зробити».
Джон Вуден, американський баскетболіст
та баскетбольний тренер університетської команди UCLA,
один з найтитулованіших тренерів студентського баскетболу в США.
Завтрашній успіх вимагає невтомної праці сьогодні. Підготовка нашої молоді сьогодні – безцінна інвестиція в майбутнє не лише буковинського краю, але й усієї України. Саме такі мотиви лягли в основу чергового амбітного проєкту, до якого був залучений Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який є «цитаделлю лідерів» знаною не лише в межах нашої держави, але й далеко за її межами. Сформовані у його стінах традиції підготували не одне покоління яскравих, харизматичних та амбітних лідерів у різних сферах суспільного життя.
З 11 лютого по 13 травня у Шевченківській залі Резиденції Митрополитів Буковини й Далмації представники 12 факультетів та інститутів університету провели 12 неймовірно інформативних, цікавих та насичених лекцій для понад 80 учнів 10-11 класів міста Чернівці в межах проєкту «Школа лідера».
Захід був організований спільно із Управлінням освіти Чернівецької міської ради. Організаційну підтримку здійснювала Рада молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Саме сьогодні цикл лекцій завершився урочистим врученням сертифікатів учасників «Школи лідера». З вітальними словами до присутніх звернулись Руслан Білоскурський, доктор економічних наук, професор, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Юрій Лесюк, Заступник Чернівецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів та Надія Шевченко, заступниця начальника управління освіти Чернівецької міської ради.
Формат зустрічей передбачав спілкування з лекторами, які представляли окремі структурні підрозділи університету та ділились власним досвідом щодо необхідних рис, якими має володіти лідер, окремими прикладами успішного лідерства, окреслювали та аналізували окремі його елементи на різноманітних прикладах у сфері власної наукової та практичної діяльності в межах годинної лекції або воркшопу з таких тем:
- «Час творить лідера, чи лідер творить час? Як історичні виклики формували великих лідерів?» (Христан Назарій, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин)
- «Лідерство України в Організації Об’єднаних Націй та Раді Європи: як досягти?» (Яремчук Віталій, доктор філософії, асистент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства юридичного факультету).
- «Роль міських просторів у Чернівцях: поєднання історії, культури і сучасності» (Ватаманюк Наталія, докторка філософії з архітектури і містобудування, доцентка кафедри містобудування та урбаністики факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва).
- «"Заговори, щоб я тебе побачив", або основні принципи ефективного спілкування» (Горохолінська Ірина, докторка філософських наук, доцентка кафедри філософії та культурології філологічного факультету).
- «Можливості використання ШІ для обробки цифрових зображень у професійній діяльності та особистого користування: огляд та застосування» (Добрянський Андрій, асистент кафедри оптики і видавничо-поліграфічної справи навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук).
- «Як побудувати свій перший проєкт: від ідеї до запуску» (Українець Олег, аспірант кафедри прикладної математики та інформаційних технологій факультету математики та інформатики)
- «Майбутнє лідерства: які психологічні навички потрібні у XXI столітті» (Романюк Ярослава, асистентка кафедри практичної психології факультету педагогіки, психології та соціальної роботи).
- «English made easy: unlocking language potential» (Довгопола Анна асистентка кафедри англійської мови факультету іноземних мов, викладач-консультант БМАНУМ)
- «Мистецтво «вижити», або як ефективно взаємодіяти з природою?» (Костюк Уляна, асистентка кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії географічного факультету)
- «Основи здорового харчування» (Дійчук Володимир, кандидат хімічних наук, асистент кафедри хімії та експертизи харчової продукції навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів)
- «Підприємництво: від ідеї до реалізації» (Кифяк Вікторія, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри бізнесу та управління персоналом економічного факультету).
- «Роль лідерства в формуванні мультидисциплінарної команди. Досвід світових теорій лідерства» (Толок Віктор, асистент кафедри терапії, реабілітації та здоров'язбережувальних технологій факультету фізичної культури, спорту та реабілітації).
Щиро дякуємо організаторам, спікерам, а також – здобувачам освіти, які своєю цікавістю та натхненністю створювали впродовж майже чотирьох місяців унікальну атмосферу лідерства, яка сьогодні вийшла за межі університету та позитивно вплинула на юне покоління буковинських лідерів!