Перейти до основного вмісту
Урочиста академія з нагоди 90-ї річниці офіційного сформування Організації українських націоналістів

8 травня в Науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася Урочиста академія з нагоди 90-ї річниці офіційного сформування Організації українських націоналістів на Південно-західних українських землях і на Буковині.

Поважне товариство науковців, дослідників, молодих вчених, студентів, музеєзнавців, краєзнавців, представників громадських організацій, влади міста, письменників, бібліотекарів об’єдналися задля шани та пам’яті членів ОУН та їх потужного внеску в історію Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

Вітала учасників академії виконанням патріотичних пісень – Народна аматорська чоловіча хорова капела «Дзвін» імені Тараса Стінкового. Модерував захід Михайло Зушман, директор Наукової бібліотеки.

Офіційне відкриття урочистої академії розпочалося з вітального слова докторки історичних наук, професорки, проректорки з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Тамари Марусик.

Також привітали усіх учасників академії: перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, доктор історичних наук, професор, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олександр Добржанський, представниця Громадської організації «Чернівецьке міське товариство політв’язнів і репресованих» Любов Лапко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, директорка Науково-дослідного центру буковинознавства Ганна Скорейко.

Програма заходу була насичена науковими доповідями, історичними розвідками, палкими виступами, музичним супроводом та поетичним словом, які вкотре розкрили слухачам вагу та значущість націоналістичних організацій в історії України ХХ ст., силу спротиву місцевого населення проти радянізації та репресій, боротьбу українців Буковини під проводом Мирослава Кіндзірського за свою державність та незалежність, діяльність Миколи Джуряка – активного учасника ОУН-УПА.

На заході представлено книжкову експозицію з фондів Наукової бібліотеки про діяльність ОУН, зокрема на Буковині та про діяльність Степана Бандери, як провідника ОУН. З фондів Державного архіву Чернівецької області, представлено інформаційну експозицію «Проголошення відновлення української державності на Буковині».

Деталі у програмі заходу за посиланням.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності