
- пʼятниця, 30 червня 2023 р.
- Актуальні новини
30 червня в університеті успішно завершився міжнародний українсько-польсько-німецький проєкт "Język polski w kulturach pogranicza: wsparcie polonistycznych środowisk akademickich w Czerniowcach i Tybindze" ("Польська мова в культурах пограниччя: підтримка полоністичних академічних середовищ у Чернівцях та Тюбінґені"), який фінансується та координується Національним агентством академічних обмінів Польщі (NAWA) і був визнаний одним із кращих на конкурсному відборі серед поданих 46-ти заявок від університетів Європейського Союзу.
У зв’язку з цим, 6-8 липня в Університеті Еберхарда Карла в Тюбінґені, Німеччина (до речі, цей університет належить до першої сотні кращих ЗВО світу) відбудеться міжнародний українсько-польсько-німецький воркшоп із польської мови та культури. Організатори заходу – Центр славістичних студій SLAVIA нашого університету, Інститут славістики Польської академії наук (Instytut Slawistyki PAN) та Інститут славістики Тюбінґенського університету (Eberhard Karls Universität Tübingen).
Воркшоп організовано як підсумок культурно-мовних занять із польської мови, що відбувалися на філологічному факультеті та в Інституті славістики Тюбінґенського університету впродовж листопада 2022 року ‒ червня 2023 року. На підставі конкурсного відбору 10 кращих студентів 3 курсу філологічного факультету , які вивчають польську мову на спеціальності "Українська мова та література", безоплатно (транспортні витрати, проживання, харчування, культурна програма) матимуть можливість продемонструвати німецьким ровесникам знання польської мови в Тюбінґенському університеті.
Важливо, що під час семінарів співкерівники та організатори проєкту (доц. Ярослав Редьква, філологічний факультет ЧНУ; проф. Гелена Красовська, д-р Ольга Ткаченко, д-р Павел Левчук, д-р Марина Федорюк, Інститут славістики ПАН; д-р Алєксандра Конажевска, Інститут славістики Тюбінґенського університету) прочитають студентам та німецьким науковцям лекції з польської мови, культури, літератури, зокрема з акцентом на мультикультуралізмі та мовній спадщині Чернівців та всієї Буковини.
Семінари складатимуться з двох частин ‒ аудиторної та групової роботи, що дозволить студентам з України та Німеччини поглибити свої навички аудіювання та розуміння літературно-нормативної польської мови. В останній день заходу відбудеться презентація спільних проєктів, розроблених українськими та німецькими студентськими групами. Тож "Vivat Academia"!