
- понеділок, 7 липня 2025 р.
- Актуальні новини
З 2 по 5 липня команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла участь у четвертій, заключній сесії Програми професійного розвитку академічних менеджерів, що проходила в Українському католицькому університеті у Львові.
Програма реалізується в межах Проєкту Світового банку «UIHERP – Ukraine Improving Higher Education for Results Project» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Британської Ради.
Модуль 4 був присвячений темі «Фінанси, проєкти, ресурси» та складався з тематичних сесій і практичних завдань, що охоплювали актуальні управлінські напрями в системі вищої освіти:
- Освітня політика та сучасні управлінські виклики — розмова за участю Михайла Винницького.
- Міжнародні проєкти та гранти, робота проєктного офісу (спікер — Андрій Хімʼяк)
- Комерціалізація науки та трансфер технологій (спікерка — Олександра Мрихіна)
- Партнерство з бізнесом: можливості та моделі взаємодії (спікер — Андрій Губарь)
- Ризик-менеджмент, кризове управління, прийняття рішень на основі даних, цифровізація фінансового менеджменту (спікер — Олег Лагоднюк)
- Кращі практики зарубіжного досвіду (спікерка – Ганна Харламова)
Цікавою була розмова з Любомиром Тарновським про сучасні управлінські виклики в Україні, під час якої відбувся обмін професійним досвідом з колегами з різних університетів.
Особливий інтерес для команди ЧНУ викликала сесія з ризик-менеджменту, прийняття управлінських рішень на основі аналізу даних та цифровізації фінансового менеджменту, яку дуже вдало провів Олег Лагоднюк.
Під час всього модуля, зокрема, під час виконання практичних командних завдань учасники обговорювали реальні сценарії управління в умовах обмежених ресурсів, здійснювали розрахунок вартості управлінських рішень та ефективного використання часу, аналізували можливості оптимізації фінансових і адміністративних процесів у закладах вищої освіти.
Завершальну сесію провела Світлана Калашнікова, яка підсумувала напрацювання чотирьох модулів, акцентувала на ключових управлінських практиках, які варто впроваджувати в університетах, та окреслила подальші кроки. Зокрема, команди-учасниці розпочали підготовку до підсумкової конференції, яка відбудеться у вересні за участі представників Світового банку, Міністерства освіти і науки України та Британської Ради.
До складу команди Модуля 4 увійшли Віталій Вдовічен, Василь Карпо, Наталія Кобітович, Інна Прокоп, Роман Грешко, та Ольга Мартинюк.
Участь у Програмі професійного розвитку академічних менеджерів дала можливість команді ЧНУ не лише поглибити знання в галузі сучасного університетського управління, а й розширити мережу професійних контактів, обмінятися досвідом із колегами з інших університетів та отримати корисні практичні кейси для впровадження у власному закладі.
Щиро дякуємо організаторам програми, лекторам та учасникам за конструктивний діалог, корисні дискусії та спільне напрацювання актуальних рішень для української вищої освіти!