Перейти до основного вмісту
Студентки університету долучилися до 10-го Безпекового Форуму для Молоді

З 31 жовтня до 1 листопада у Києві відбувся 10-й Безпековий Форум для Молоді, учасницями якого стали студентки факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. 

Київський Безпековий Форум для Молоді - платформа для залучення молодих лідерів до обговорення питань національної безпеки та міжнародних відносин. Організований за підтримки міжнародного фонду «Відкрий Україну», що заснований з ініціативи Арсенія Яценюка.

Метою заходу було обговорення, пошук рішень та формування нових підходів державного розвитку. 

Проведення безпекових форумів у Києві є традиційним, подібні зустрічі відбувались щорічно, проте з часу повномасштабного вторгнення молодіжний форум проводився вперше. Гаслом цьогорічної зустрічі стала абревіатура “Gen W”, що трактується як «покоління воїнів». Захід проходив впродовж двох днів у приміщенні готелю Fairmont grand та поділявся на тематичні сесії відповідно до спеціалізації спікерів та їхньої дотичності до теми дискусії. Модератором заходу була журналістка та ведуча Яна Брензей.

Форум розпочався із вступного слова засновника фонду «Open Ukraine» Арсенія Яценюка, який подякував присутнім спікерам та партнерам за підтримку цього проєкту, а також зауважив на важливості залученості молоді України до подібних проєктів. Пан Арсеній наголошував на тому, що наше покоління є свідками історичних змін, і саме зараз як ніколи перед нами стоїть завдання переосмислити роль України як важливого гравця в системі глобальної безпеки.
 
Форум поділявся на сесії з питаннями та відповідями, онлайн-розмови, дискусії та роботу у групах. Впродовж заходу учасники мали змогу послухати панельні дискусії від українських та міжнародних експертів з дипломатії, політики, журналісти, волонтерів та військовослужбовців. Спікери обговорювали шляхи євроатлантичної інтеграції України у контексті сучасних викликів та проблем, стратегії зміцнення міжнародної безпеки, нові виклики та загрози, які стоять перед Європою і світом, економічну, інформаційну та енергетичну безпеку, що стають критично важливими в сучасному світі. Зокрема, учасники дискусій наголошували на тому, що саме активна українська молодь може зробити задля розвитку нашої держави. 

Для молоді зустріч стала можливістю об’єднати зусилля та обговорити кроки, які можна втілити для досягнення цілей розвитку України на міжнародній арені. Працюючи у групах, активні учасники формували текст листа до українського уряду та Генерального секретаря НАТО про важливість вступу нашої країни до альянсу. Адже Україна вже понад 10 років є обʼєктом агресії й знаходиться на передовій боротьби за демократію та свободу. Наше суспільство платить високу ціну за бажання жити вільно та самостійно. Подібні листи це можливість довести, що Україна потребує не лише підтримки, а й ефективних рішень і дій міжнародної спільноти, які можуть забезпечити стабільність та відновлення миру.

На завершення заходу студенти отримали можливість почути думки експертів, поставивши хвилюючі запитання, а також отримали сертифікати про активну залученість у розбудові майбутнього України. 

  • Худик Катерина
    Форум вкотре нагадав мені, що ми живемо у час, коли принципи міжнародного права, мирного співіснування й поваги до суверенітету порушуються дедалі частіше. Впродовж дискусій ми не тільки говорили про перспективи вступу України до НАТО чи ЄС, але і про наше майбутнє - майбутнє української молоді. А також про те, що нам потрібно готуватись до максимальної мілітаризації, бо війна, на жаль, є невіддільною частиною нашої державної історії. Боротьба наших відважних воїнів показала світу, що українці — це нація, здатна об'єднатися і чинити опір, боротися і перемагати. І беззаперечно заслуговує займати місце серед Євроатлантичного альянсу!
    Худик Катерина
    Студентка 4 курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності