Перейти до основного вмісту
Семінар про майбутнє після війни, присвячений пам’яті Ігоря Мельничука

20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Світ після війни в Україні: з росією чи без?!», присвячений пам’яті доктора політичних наук Ігоря Мельничука.

Важко перебільшити значення і впливи російсько-української війни на долі наших людей і України в цілому. Саме Ігор Мельничук був послідовним і наполегливим дослідником у вивченні російської новітньої історії та політики, які уважно вивчав зокрема у своїх кандидатській та докторській дисертаціях, звертаючи увагу на маловідомі, а часом і непомітні багатьом її виміри та загрози. У вирі сьогодення починаєш більше цінувати миті щирого інтелектуального спілкування, якими обдарував своїх колег і друзів Ігор Мельничук, який передчасно пішов у нас у свої 45 років.

Науковий захід за міжнародною участю на пошану пам’яті науковця організували кафедра політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень нашого університету та ГО «Буковинський політологічний центр».

В першій частині семінару своїми споминами про Ігоря Мельничука поділилися його друзі й колеги: доцент Микола Гуйтор, нині – перший заступник голови Чернівецької облради; Олександр Добржанський, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин; професор, Юрій Макар, багаторічний декан факультету, професор; Анатолій Круглашов, професор, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ ЄІРД; Павло Молочко, доцент кафедри, заступник декана ФІПМВ.

Основна частина семінару була присвячена актуальним проблемам сьогодення, викликаним російським вторгненням в Україну. Зокрема промовці висвітлили наступні питання: стратегічного партнерства України та Польщі (професор Валентин Балюк, Польща), ремоделювання стратегій сили суб’єктів сучасної геополітики крізь призму ідей І. Мельничука (професор Наталія Ротар, Україна), геополітичної турбулентності регіону Східної Європи (професор Штефан Пурич, Румунія), прав людини у тимчасово окупованому Криму (професор Віра Бурдяк, Україна), зміни у системі безпеки НАТО, ЄС, Польщі (професор Пшемислав Журавські вель Граєвські, Польща), повоєнних перспектив України (професор Володимир Фісанов, Україна), легітимізаційної пастки договорів з росією (професор Євгенія Юрійчук, Україна), колективної європейської безпеки (доцент Сергій Гакман, Україна), пострадянського простору (професор Сергій Федуняк, Україна), масової свідомості білорусів (доцент Ігор Недокус, Україна), пошуків бачення майбутнього України (Сергій Швидюк, Україна), імперського характеру політики росії (Наталія Нечаєва-Юрійчук, Україна). Ці та інші  проблеми були обговорені учасниками, які долучилися до роботи семінару як офлайн, так і в онлайн форматах. Науковці вносили пропозиції щодо протидії агресивній політиці росії. Висловлена також ідея зробити науковий захід, присвяченій пам’яті Ігоря Мельничука регулярним і впорядкувати його науковий доробок. Підсумки обговорення підбив модератор заходу проф. Анатолій Круглашов.

Теми, підняті під час семінару болючі й потребують системної уваги як з боку науковців, так і практиків. Важливо відзначити, що серед науковців Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича саме Ігор Мельничук був тим, хто присвятив свою роботу аналізу сучасної політики рф, спрямованої на збереження та посилення свого впливу у світі все більш брутальними та загрозливими засобами. Час іде, а ідеї, сформульовані нашим колегою, засвідчують свою життєздатність й нині.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності