Перейти до основного вмісту
Розвиваємо співпрацю з Дюссельдорфом

Цьогоріч викладачі та студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин взяли активну участь у роботі Літньої школи «Деколонізуючи Східну Європу», яка організована Кафедрою Східноєвропейської історії Інституту історичних наук Університету ім. Г. Гейне у Дюссельдорфі.

Наталія Нечаєва-Юрійчук, доцент кафедри політології та державного управління, провела воркшоп на тему «Від пакту Гітлера-Сталіна до Партнерства Путін - Сі Дзінь Пін: історичне коло геополітичних викликів», а Олександр Руснак, доцент кафедри історії України прочитав лекцію «Україна на переломі: під проголошення незалежності до боротьби за незалежність». Студенти факультету нашого університету, спільно з німецькими та грузинськими колегами опрацювали важливі історичні документи, обговорили різні підходи до трактування терміну «імперіалізм» та «деколонізація», розповіли про російські злочини в Україні та наголосили на важливості знищення російського імперіалізму.

Факультет історії, політології та міжнародних відносин продовжує співпрацю з німецькими колегами в рамках проєкту «Громадяни досліджують локальну історію пакту Молотова-Ріббентропа у Чернівцях» (керівник проєкту – Жанна Кеберляйн, Німеччина, координатор від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Наталія Нечаєва-Юрійчук). На черзі відкриття виставки й здійснення нових спільних досліджень, які згуртовують українську та німецьку студентську молодь.

  • Наталія Кушнір
    Тиждень літньої школи в Heinrich-Heine Universität Düsseldorf став для мене першим незабутнім досвідом, який залишив теплі спогади про нашу потужну роботу команд та безцінні знання з перших уст від німецьких та грузинських колег, де разом ми розвіяли міфи та наративи. Воркшопи, тренінги, семінари, велика літературна база із різними думками та поглядами - це був ще той квест!
    Наталія Кушнір
    Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин
  • Оксана Богуцька
    Ми отримали дуже важливий досвід спілкування з іноземними студентами кількох країн. Мали змогу суттєво поглибити свої знання з питань колоніалізму й деколонізації, що дуже важливо з точки зору сучасності, адже українці не лише в давнину боролися з російським імперіалізмом, а й протистоять його проявам у наш час.
    Оксана Богуцька
    Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин
  • Анастасія Власова
    Літня школа стала для нас ідеальним поєднанням навчання і відпочинку – ми здобули нові знання та познайомилися із чудовими людьми. Кожен день був сповнений цікавих занять і незабутніх вражень, які залишаться з нами назавжди».
    Анастасія Власова
    Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин
  • Катерина Чорнобай
    «Участь у літній школі подарувала нам незабутній досвід у комунікації та спільній роботі з німецькими та грузинськими студентами. Також цікаві лекції, воркшопи та командні завдання допомогли поглибити знання з деколонізації країн Східної Європи та дізнатись багато нових знань, які стануть дуже доцільними для подальшого навчання!
    Катерина Чорнобай
    Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності