
- пʼятниця, 24 травня 2024 р.
- Актуальні новини
Упродовж року Університет імені Генріха Гейне у Дюссельдорфі (ФРН) спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича реалізовували спільний проєкт «Локальна історія пакту Молотова-Ріббентропа в Чернівцях».
Викладачі та студенти кафедри історії України, кафедри політології та державного управління, кафедри міжнародної інформації та суспільних комунікацій здійснювали пошукову роботу в архівах та науковій бібліотеці нашого університету, вивчаючи впливи сумнозвісного пакту на долю нашого регіону.
Минулого тижня у Дюссельдорфі відбулося відкриття україномовного варіанту виставки «Шрам через Європу. Наслідки пакту Гітлера-Сталіна», підготовленої нашими партнерами в рамках проєкту. У панельній дискусії з нагоди відкриття виставки взяли участь Лілія Дробіна, асистент кафедри історії України, та Наталія Нечаєва-Юрійчук, доцент кафедри політології та державного управління.
З вітальним словом до присутніх звернулась консул Генерального консульства України у Дюссельдорфі Олена Шепетюк.
Дискусію відкрила вступним словом про проєкт та його значення для розвитку співпраці між нашими університетами завідувачка кафедри східноєвропейської історії, професорка Анке Хільбреннер, яка і модерувала надалі дискусію.
Жанна Кеберляйн, керівниця проєкту «Локальна історія пакту Молотова-Ріббентропа в Чернівцях» розповіла про цілі та результати проєкту, співпрацю між університетами, музеями двох міст.
Крістоф Майснер, куратор виставки, науковий працівник музею Берлін-Карлсхорст, охарактеризував концепцію виставки, наголосив на важливості усвідомленого й відповідального підходу до вивчення минулого.
Лілія Дробіна поділилася досвідом роботи з архівами регіональних ЗМІ, що зберігаються у науковій бібліотеці нашого університету, розповіла присутнім про сприйняття пакту жителями краю у 1939-1940.
Наталія Нечаєва-Юрійчук, координатор проєкту від ЧНУ, відзначила важливість даної події в історії нашого краю не лише в ретроспективі, але й на сучасному етапі, а також представила команду проєкту.
Окрім панельної дискусії, Лілія Дробіна та Наталія Нечаєва-Юрійчук взяли участь у семінарі для студентів Університету імені Генріха Гейне, в ході якого відповіли на питання з історії Буковини у міжвоєнний період, насамперед у 1939-1941 роках, а також щодо відлуння події того часу у сучасності.
Наразі два університети продовжують свою співпрацю у напрямку спільного вивчення історії Буковини у минулому столітті та впливу історичних подій на наше сьогодення.