Перейти до основного вмісту
Профорієнтаційна робота філологічного факультету

Важливою ланкою освітнього процесу на філологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича є профорієнтаційна робота, що спрямована на допомогу майбутнім абітурієнтам у виборі фаху.

24 травня у Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей, яку очолює член Ради стейкхолдерів філологічного факультету Аліна Біла, відбулася зустріч викладачів кафедри сучасної української мови та здобувачів освіти спеціальності 035 "Українська мова та література. Філологія» з випускниками Чернівецького ліцею № 14. 

Модератори зустрічі доцент кафедри сучасної української мови Алла Антофійчук та завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Алла Краснова наголосили на тому, що сучасний фаховий філолог, який вправно володіє словом, повною мірою використовує всі його можливості, сьогодні, як ніколи, затребуваний не лише в освітній чи науковій галузях - сучасний філолог має перспективи успішної професійної діяльності у сферах журналістики, видавництва, контент-медежменту, копірайтерства, у роботі бібліотечних, музейних, інформаційних установ.

Завідувач кафедри сучасної української мови, гарант освітньо-професійної програми «Українська мова та література» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 035 Філологія доктор філологічних наук, професор Світлана Шабат-Савка ознайомила майбутніх абітурієнтів з цілями освітньої програми, з основними напрямками наукової діяльності кафедр, що забезпечують викладання на цій програмі. Інформативно насичену розповідь Світлани Тарасівни супроводжувала візуалізація на слайдах наукових і навчально-методичних видань викладачів кафедри сучасної української мови, фрагментів навчально-освітнього процесу, участі у конференціях, симпозіумах, наукових  читаннях.

Студентка 303 групи Олександра Маринюк розповіла про власний досвід професійного самовизначення та про особливості навчання на освітній програмі 035 «Українська мова та література. Філологія», відзначивши широкі перспективи траєкторії фахового становлення й зростання в майбутньому, адже студентами філологічного факультету нашого університету були й лауреат Шевченківської премії Марія Матіос, і геніальна Ліна Костенко; свого часу філологічну освіту здобули Христина Соловій, Юлія Саніна, Ірина Швайдак та ін.

Про особливості роботи профспілкової організації студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розповіла профорг 203 групи Вікторія Горобець, яка має чималий досвід роботи в одному з підрозділів профспілки – інформаційній комісії. Студентка поділилася враженнями від тренінгів у межах заходів Школи профоргів, які щорічно організовує студентська профспілка, закцентувавши особливу увагу на розвиток лідерських якостей, адже, за словами Вікторії, профорг - це насамперед лідер.

Досвідом адаптації до навчально-освітнього процесу в системі вищої школи поділилася з учасниками зустрічі першокурсниця, яка приїхала з Кривого Рогу, Софія Істратій.

Переможниця численних мовно-літературних конкурсів, стипендіатка академічної стипендії Кабінету Міністрів України Ангеліна Логош, розповіла про громадське й культурно-мистецьке життя факультету. А це можливість займатися мистецькою діяльністю, а саме долучатись до різноманітних заходів, творчих вечорів, заходів, присвячених пам’яті видатних особистостей чи присвячених річницям вшанування важливих історичних дат. У цьому аспекті важливу роль відіграє структурний підрозділ університету - Центр культури та дозвілля, в якому студенти з хореографічними, вокальними, музичними та театральними здібностями можуть приєднатися до танцювального ансамблю «Дотик», вокальної студії «Роси» оркестру «Барви Карпат» та театру-студії «Маска». Ангеліна Логош розповіла також і про роботу Студентського парламенту, що опікується правами й захистом свободи і прав кожного студента. Окремо студентка зупинилась на можливості розвитку навичок наукових досліджень у процесі навчання: це наукова практика, наукові доповіді на засіданнях наукових гуртків філологічного факультету, участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях. На завершення Ангеліна Логош виконала попурі з українських пісень, які підхопили учасники зустрічі.

Висловлюємо щиру подяку за співпрацю й організацію заходу директору Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Аліні Білій, бібліотекарю Чернівецької обласної бібліотеки для дітей Надії Гринівській, директору Чернівецького ліцею № 14 Сергію Кізімі, вчителю української мови та літератури Чернівецького ліцею № 14 Руслані Яцко.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності