Перейти до основного вмісту
Подарунок  від Благодійного фонду "Спадок Гетьманщини"

Наукова бібліотека Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича отримала в подарунок книги – унікальні видання від Благодійного фонду "Спадок Гетьманщини".

Подаровані видання є результатом кропіткої праці упорядника, кандидата історичних наук Олександра Тригуба:

1. Ревізії Конотопської сотні 30-40-х рр. XVIII ст. Київ : Кліо, 2022. 496, [2] с. – це документальне видання з історії однієї з адміністративно-територіальних одиниць Гетьманщини. Видання не лише вводить до наукового обігу ревізії Конотопської сотні 30–40-х років XVIII століття, а й започатковує окрему серію видань "Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька", що має на меті віднайдення та публікацію архівних документів з історії краю часів козаччини. Упорядник книги, чернігівський історик-генеалог Олександр Тригуб.

2. Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст. Т. 3, кн. 1. Київ : Кліо, 2024. 390, [2] с. – вперше публікуються сповідні розписи сіл Конотопської сотні Ніжинського полку середини XVIII ст. Документи містять цінні відомості про поіменний та соціальний склад, чисельність, вік і родинні зв'язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До книги увійшли розписи містечка Попівка, сіл Озаричі, Шаповалівка, Підлипне, Сім'янівка, Гути та Старе.

3. Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. 2, кн. 1. Козацька старшина та духовенство. Київ : Кліо, 2023. 900, [4] с. У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку. Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв'язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. До першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.

4. Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. 2, кн. 2. Рядове козацтво. Київ : Кліо, 2023. 806, [2] с. До другої книги увійшли документи, присвячені рядовому козацтву місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку.

5. Місто Конотоп у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Т. 2, кн. 3 Конотопська сотня у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Київ : Кліо, 2024. 558, [2] с.

Документи містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До третьої книги 2 тому увійшли документи, що стосуються сіл Старе, Озаричі, Гути, Вирівка і Сім'янівка. 

Запрошуємо до ознайомлення істориків, джерелознавців, краєзнавців та генеалогів, а також усіх, хто цікавиться документальною спадщиною України. Переконані, що ці значні за обсягом та надзвичайно цінні за наповненням видання зацікавлять наших читачів, стануть важливою частиною нашого фонду та будуть корисними для читачів бібліотеки.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності