Перейти до основного вмісту
Леонід Каденюк

Щороку, 28 січня, ми вшановуємо Героя України, першого космонавта Незалежної України, Почесного доктора Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича – Леоніда Каденюка, якому сьогодні мало би виповнитись 72 роки.

Леонід Каденюк завжди підтримував проєкти та ініціативи університету. Звання Почесний доктор Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича йому присвоєно 15 січня 1998 року за проявлену мужність та вагомий внесок у розвиток космічної науки.

Український астронавт з Буковини здійснив неабиякий внесок у піднесення міжнародного авторитету України та розвиток національної ракетно-космічної галузі, зміцнення міжнародного співробітництва в космічній сфері, а також забезпечення обороноздатності нашої держави.

Його книга «Місія – Космос», що вийшла друком 2009 р. у видавництві «Пульсари», отримала перше місце на конкурсі «Книжка року 2009» в номінації «Обрії». Книжку перевидано 2017 року видавництвом «Новий друк». Вона є своєрідним звітом-розповіддю про життя та надзвичайну подорож за межі земної гравітації у безкрайні простори Космосу та невагомості. Зі слів автора, до написання книги у нього було відчуття незавершеності виконаної місії в космосі. Тому вона є логічною і своєрідною крапкою не лише у здійсненні космічної мрії, а й стала підсумком тривалого, надзвичайно цікавого періоду життя українського космонавта.

Політ у космос у складі міжнародної команди на шатлі «Колубмія» тривав 16 днів. Він відбувся у 1997 році. Леонід Каденюк провів у космосі кілька експериментів з вивчення впливу невагомості на рослини та організм людини.

Леонід Каденюк був справжнім українцем, патріотом своєї держави: він полетів у Всесвіт із жовто-блакитним прапором, і завдяки йому у 1997 р. вперше над усією планетою лунав Гімн України та українська народна пісня «Дивлюсь я на небо…», яка першою підкорила космічний простір.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності