
- четвер, 4 липня 2024 р.
- Актуальні новини
Національний фонд досліджень України (НФДУ) є державною бюджетною установою, створеною Урядом України у 2018 році відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.
Згідно із законодавством Фонд є спеціальним інструментом реалізації державної політики, за допомогою якого здійснюється фінансування заходів, спрямованих на всебічний розвиток української науки як основного чинника економічного зростання держави. Діяльність Фонду спрямована на створення сприятливих умов для максимальної реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової і науково-технічної діяльності на принципах змагальності та наукового лідерства.
Діяльність Фонду спрямована на підтримку і розвиток дієвої, сталої, продуктивної та динамічної наукової спільноти в Україні, здатної генерувати нове актуальне знання у відповідь на потреби сучасного українського суспільства і держави.
Одним з інструментів реалізації завдань НФДУ є грантові конкурси. Зокрема, у 2023 році було оголошено такі конкурси:
- «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень»
- «Наука для зміцнення обороноздатності України»
- «Передова наука в Україні»
Нещодавно, Наукова рада НФДУ затвердила результати конкурсів, переможцями у яких стали двоє науковців Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
До списку переможців конкурсу «Наука для зміцнення обороноздатності України» увійшов проєкт "Розробка комплексу для визначення просторового положення та відносної потужності джерел радіовипромінювання та їх візуалізації" під керівництвом проректора з наукової роботи, проф., д. т. н. Андрія Саміли із загальним обсягом фінансування - 3 112 221 грн. Загальна кількість поданих заявок на цей конкурс – 165. Кількість заявок, які пройшли наукову та науково-технічну експертизу – 108. Переможцями конкурсу «Наука для зміцнення обороноздатності України» стали 81 проєкт.
Серед переможців конкурсу «Передова наука в Україні» опинився проєкт "Розроблення новітніх методів і систем поляризаційної Стокс флуорометрії лазерного спектрально-селективного автофлуоресцентного детектора регенерації ран" під керівництвом проф., д.ф.-м.н. Олександра Дуболазова із загальним обсягом фінансування - 7 804 195 грн. Загальна кількість поданих на конкурс заявок – 256. Кількість заявок, які пройшли наукову та науково-технічну експертизу – 188. Переможцями конкурсу «Передова наука в Україні» стали 62 проєкти.
Вітаємо науковців університету із перемогою у конкурсах та бажаємо нових здобутків!