
- пʼятниця, 14 березня 2025 р.
- Актуальні новини
11 березня відбувся науковий семінар в Університеті імені Марії Склодовської-Кюрі у Любліні (УМСК). Він був ініційованим проф. Анатолієм Круглашовим, зав. кафедри політології та державного управління, директором НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, за активної підтримки й участі поважних співорганізаторів - Центру Східної Європи, який очолює проф. Валентин Балюк і Кафедри безпеки, на чолі з проф. Катажиною Межендою.
В семінарській залі Факультету політології та журналістики зібрались викладачі та студенти УМСК, а онлайн до проведення семінару підключились науковці з Києва, Вінниці, Чернівців і Ужгорода.
Модерувала захід проф. К. Маженда. Основним доповідачем виступив проф. А. Круглашов, який охарактеризував ключові безпекові виклики та загрози у контексті останніх глобальних змін і можливого подальшого зближення Москви та Вашингтону, а також запропонував бажані конфігурації регіонального партнерства та союзництва країн Центральної та Східної Європи у протидії цим загрозам.
На небезпеках нового “пакту Трампа-Путіна” наголосив проф. Валентин Балюк, який також звернувся до уроків і застережень історичного досвіду і необхідності уникнення помилок, які вже призводили до національних і світових трагедій.
Змістовним був виступ доктора Якуба Ольховського, відомого експерта в питаннях безпеки. Він запропонував переоцінювати наукові підходи до проблем безпеки і наголосив не лише на значенні теоретичного переосмислення процесів, які відбуваються у світі в контексті російсько-української війни, але й підкреслив потребу глибшого вивчення тих змін, котрі стосуються самої політичної еліти США.
Присутні на семінарі колеги виступали зі своїми питаннями та пропозиціями щодо формування нової геополітичної суб’єктності й стійкості європейських країн, наголошували на значенні тіснішої взаємодії України й Польщі з іншими державами Центральної та Північної Європи. Обговорення було насиченим новими думками та ідеями і засвідчило не просто корисність, але й нагальну необхідність проведення таких міжнародних експертних і науково-практичних заходів.
