Перейти до основного вмісту
Навчання студентів в English Language Institute (Дублін, Ірландія)

Упродовж 11-18 лютого студенти 1-3 та 5 курсів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (спеціальність — міжнародні відносини, суспільні комунікації  та регіональні студії) (міжнародна інформація, міжнародні відносини – майбутні дипломовані перекладачі), які вивчають європейські іноземні мови; мали чудову нагоду навчатися в ELI (English Language Institute), в Дубліні (Ірландія). Поїздку було зініційовано та скоординовано Зоєю Куделько – завідувачкою та Валентиною Богатирець – доценткою кафедри сучасних іноземних мов та перекладу за сприяння Atlas освіта за кордоном.

Інтенсивне розмаїте навчання та глибоке занурення в мовне середовище (проживання в сім’ях), чисельні екскурсії містом сприяли подоланню мовного бар'єра, кращому розумінню ірландського менталітету та культурі комунікації. Окрім пар за різним рівнем володіння мовою, 24 студенти вивчали історію, культуру та стиль життя ірландців. Студентам-міжнародникам було надзвичайно цікаво та пізнавально виокремити схожість історичних віх як ірландського («The Troubles») так і українського визвольного руху.
     
Разом з тим, перша ознайомлююча прогулянка столицею Ірландії консолідувала наші теоретичні знання та надала інсайти до нового сприйняття історичної атмосфери культурної пам’яті, неперевершених архітектурних ансамблів, неймовірно дивовижних ландшафтів та краєвидів, перенестися у добу вікінгів та відчути дух медієвістики Ірландії. Щодо культурного аспекту, студенти мали змогу відвідати Trinity College, Національний археологічний музей, Національну галерею Ірландії. Дублінський замок, та Ботанічний сад, прогулятися парком Merrion Square, де споруджений памʼятник з відомими цитатами ірландського поета, драматурга, прозаїка, есеїста Оскара Вайлда. Незабутньою була поїздка на узбережжя Ірландського моря у місто Гоут (Howth).

Символічно, що День єднання України (16.02) група студентів у розмаїтих вишиванках, відсвяткувала відвідинами Посольства України в Ірландії. Наші студенти-міжнародники стали голосом України та культурними дипломатами, які змогли донести до сердець ірландців – історію, мову, культуру та біль України через призму щирого кроскультурного спілкування, обміну думками та глибоких знань як історії України, так і англійської мови. Домінантою візиту був фідбек нашим студентам як адміністрації, так і провідних викладачів мовної школи ELI, які були приємно вражені рівнем знання англійської мови, глибокої ерудиції та всебічного розвитку студентів нашого факультету.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності