Перейти до основного вмісту
Науково-мистецькі читання "Горизонталі й вертикалі професора Ніни Гуйванюк"

У величній когорті відомих українських мовознавців вирізняється постать Ніни Гуйванюк – доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри сучасної української мови (1994‒2013 рр.) Чернівецького університету, активної громадсько-культурної діячки Буковини, відмінника освіти України, заслуженого працівника освіти України. Щоб ушанувати світлу памʼять про незабутнього вчителя, кафедра сучасної української мови зініціювала проведення науково-мистецьких читань «Горизонталі й вертикалі професора Ніни Гуйванюк». 26 вересня такий захід відбувся за участю викладачів та студентів трьох українознавчих кафедр факультету.

Завідувач кафедри сучасної української мови, професор Світлана Шабат-Савка, модератор заходу, зазначила, що горизонталі та вертикалі проф. Ніни Гуйванюк створили систему координат успішної жінки ‒ жінки-науковця, жінки-матері, жінки-берегині рідного слова. 

Під науковим керівництвом Ніни Василівни захищено 13 кандидатських та 3 докторські дисертації. Вона ‒ авторка понад 300 наукових праць із синтаксису та діалектології української мови, з лінгводидактикий лінгвостилістики, монографій, численних підручників з української мови та літератури, навчально-методичних посібників для студентів; співавтор фундаментальної колективної праці «Синтаксис сучасної української літературної мови: Проблемні питання». Багатогранність Ніни Гуйванюк виявилася і в поетичній збірці «Душі моєї білий птах», у фольклорному збірнику «З голосу мами: Фольклорний світ села Волиці».

У своєму виступі декан філологічного факультету, професор Борис Бунчук відзначив важливу роль професора Ніни Гуйванюк як завідувача кафедри в житті факультету, у створенні потужного колективу науковців, у проведенні міжнародних та всеукраїнських конференцій, у популяризації української мови.

З науковими доповідями та спогадами виступили: професор Світлана Шабат-Савка представила різновекторний науковий феномен Ніни Гуйванюк, зосереджений у царині синтаксису, діалектології та лінгводидактики; професор Олена Кульбабаська поділилася спогадами про свого вчителя, виокремлюючи визначальні життєві віхи Ніни Василівни; професор Наталія Руснак окреслила доробок ученої в царині діалектології, зокрема у виході «Словника буковинських говірок»; професор Лідія Ковалець висловила розмірковування про поетичну та фольклористичну творчість науковиці, вияскравлюючи глибину її філологічного мислення; доцент Іванна Струк прочитала вірш-присвяту незабутній Ніні Василівні, керівникові її наукової роботи. 

У науково-мистецьких читаннях взяли участь студенти 2 та 4 курсу філологічного факультету: Ю. Константинюк, А. Логош, Н. Захарюк, М. Забродська, Т. Олексюк, А. Галяк, Б. Румянцев.

До науково-мистецьких читань приєдналися авторитетні мовознавці: проф. Н. Кондратенко (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова); проф. Л. Марчук та доц. А. Попович (Камʼянець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка); проф. М. Степаненкота, доц. Н. Степаненко (Національний університет біоресурсів і природокористування України).

Справді, життя професора Ніни Гуйванюк нагадувало «гірський потік». Потік наукових ідей, добрих порад, потік великої любові. Вона дала нам, своїм учням, незабутні уроки поваги до рідного слова, до мови, до України, уроки великого мистецтва бути справжньою жінкою. У ці вересневі дні, коли 10 років тому Ніна Василівна відійшла у світле занебесся, ми доземно вклоняємося своєму вчителеві!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності