Перейти до основного вмісту
Наукові читання «Берегиня слова»

29 грудня кафедра історії та культури української мови, філологічний факультет, університетська спільнота, мовознавці з різних куточків України пошанували пам’ять відомої мовознавиці, професорки, багаторічної завідувачки кафедри Надії Денисівни Бабич (1943–2021), яка все своє свідоме життя уболівала за долю України, її культуру, мову. «Слухати людей і говорити з ними. Доля і ті люди, що довірили мені тримати слово по телебаченню і радіо, перед студентською і вчительською аудиторією, подарували відчуття радості і відповідальності за Слово. Бесідую я словом мовленим і писаним, стараюсь не нав’язувати свого розуміння життя сучасного чи минулого, а подати ту «картину», над якою варто замислитися» — у цих словах було кредо Надії Денисівни.

Учасників наукових читань «Берегиня слова», які майстерно модерувала завідувачка кафедри, проф. Наталія Колесник, привітали: ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин, директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тамара Марусик, декан філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Борис Бунчук та донька Надії Бабич, заслужена журналістка України, доцентка кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олеся Жук. 

Учасники заходу згадали численні наукові здобутки Надії Денисівни в галузі фразеології, культури мови, риторики, історії української мови, стилістики, лінгводидактики. 

До 80-річчя з дня народження Надії Бабич Наукова бібліотека Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича презентувала серію листівок віршів-присвят «ВОЗНЕСІННЯ НАДІЇ ВОСКРЕСІНЬ».

Наукові читання «Берегиня слова»
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності