
- четвер, 25 січня 2024 р.
- Актуальні новини
Одним із найважливіших завдань університету – є його наукова діяльність. До виконання цієї місії в 2023 році активно долучалися наукові та науково-педагогічні працівники навчально-наукових інститутів і факультетів університету. Протягом року реалізовувалась державна політика у сфері науки, науково-технічної, інноваційної діяльності.
За цей рік університет видав 9 фахових збірників категорії «Б», опубліковано перший номер англомовного видання «Security of Info communication Systems and Internet of Things», який може увійти до категорії «А».
У 2023 р. в університеті у змішаному форматі було проведено близько 30 міжнародних конференцій, з-поміж яких вирізняється XVI міжнародна конференція «Кореляційна оптика – 2023», матеріали якої індексуються в наукометричній базі Scopus.
Упродовж року в університеті виконувалося 13 науково-дослідних робіт, які фінансуються із загального фонду держбюджету обсягом 10,063 млн грн. На щорічний відбір наукових досліджень у 2024 р. науковці університету подали 9 проєктів із річним фінансуванням 9,6 млн грн.
За рахунок Національного фонду досліджень України виконуються 2 проєкти обсягом 2,4 млн грн, а також 2 міжнародні наукові гранти: «Innovation Laboratories for Climate Actions» / «Інноваційні лабораторії для кліматичних заходів» (обсягом 68 745 євро, координатор - проф. Руслан Білоскурський, економічний факультет) та Restoring Pollinator habitats across European agricultural landscapes based on multi-actor participatory approaches» / «Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу» (обсягом 127 832 євро, координатор – проф. Марія Федоряк, ННІБХБ). Причому останній став першим в історії університету за програмою Horizon Europe – Research and innovation.
Загалом надходження коштів за програмами наукової та науково-технічної діяльності склали 10,4 млн грн за загальним фондом і 6,3 млн грн за спеціальним фондом.
Суттєво зросли обсяги спеціального фонду наукових досліджень. На замовлення підприємств міста й області виконувалося 10 госпдоговірних тем (обсягом майже 1 млн грн). Серед них наймасштабніший проєкт на замовлення АТЦКБ «Ритм», обсягом майже 1 млн грн, під керівництвом Едуарда Майструка. Результати дослідження спрямовані на підвищення обороноздатності нашої країни, що надважливо в умовах російської агресії.
Активною є міжнародна наукова співпраця в рамках діяльності консорціумів UNITA, Aliance, ARQUS Alliance та проєкту Twinning.
Упродовж звітного року вчені нашого університету здобули нагороди та визнання:
- за видатні заслуги у сфері вищої освіти стипендіатом Кабінету Міністрів України став на той час директор ННІБХБ, проф. Михайло Марченко;
- лауреатом І міжнародного чемпіонату в Дубаї став Олександр Шайко-Шайковський, посівши 3-місце;
- молоді доктори наук Олена Карлова і Юрій Халавка стали переможцями грантової програми «Talents for Ukraine», а також Олену Карлову нагороджено премією «The Andy»;
- за результатами Стенфордського рейтингу 2023 р. 6 науковців ННІФТКН (Олександр Демченко, Олег Ангельський, Олександр Ушенко, Юрій Ушенко, Клавдія Зенкова, Володимир Ушенко) увійшли до кращих учених світу;
- уперше в історії університету викладачі університету взяли участь у підготовці міжнародних словникових видань: Галина Драненко – співавтор першого франко-українського словника аеродинамічних термінів, а Світлана Кійко – член проєкту Німецько-української платформи фахових словників;
- проф. Олександр Дуболазов став стипендіатом Верховної Ради України, а доктор наук Ірина Горохолінська здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Молодий вчений року».
Підбиваючи підсумки, ми не можемо не висловити глибоку гордість та вдячність нашим науковим та науково-педагогічним працівникам за їхній безмежний внесок у розвиток нашого університету та науки в цілому. Ми пишаємось їхнім талантом, наполегливістю та високим професіоналізмом, які не лише підіймають престиж нашого навчального закладу, але й роблять значний внесок у загальний науковий прогрес.
Дякуємо кожному науковцю за наполегливість та відданість справі. Їхні досягнення стають запорукою не лише академічного визнання, але й рушійною силою для розвитку нашої країни. Бажаємо всім нашим науковцям подальших здобутків, нових відкриттів та високих надбань. Нехай кожен день приносить радість від реалізації власних ідей та допомагає формувати майбутнє науки в Україні.