Перейти до основного вмісту
Міжнародний день рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Цей день був встановлений на підтримку мовного та культурного різноманіття і багатомовності. Ідею святкування запропонував Бангладеш як частину боротьби за вільне використання бенгальської мови в країні, коли вона була заборонена.

Мова — це не лише спосіб спілкування, а й частина ідентичності нації, культурної спадщини та важлива складова боротьби за незалежність. Українська мова має глибокий символізм, адже її неодноразово намагалися знищити, але вона вижила завдяки зусиллям наших предків, героїв і нинішніх поколінь.

Особливо важливий цей день для України, оскільки він є символом незламної боротьби за незалежність і національну гідність. Чимало людей загинуло, борючись за право говорити українською, а тисячі митців, науковців і патріотів зазнали репресій, переслідувань та смертних вироків через захист рідної мови. Протягом історії українська мова стала об'єктом нападів ворогів, котрі намагалися стерти її з пам'яті народів, нав'язуючи інші мови, зокрема російську.

Проте мова — це наша спадщина, і українці вистояли, зберігши рідну мову, яка буде жити в серцях і на устах поколінь.

З цієї нагоди Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича закликає кожного пам'ятати цінність рідної мови, адже без мови немає нації.

Нехай живе українська мова!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності