
- субота, 27 січня 2024 р.
- Актуальні новини
27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. В пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни, Генеральна Асамблея ООН за участю 100 країн проголосила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, резолюцією від 1 листопада 2005 року.
Вибір дати 27 січня не був випадковим, адже має значення як день визволення у 1945 році військами 1-го Українського фронту, в’язнів найбільшого нацистського концтабору смерті — Аушвіц-Біркенау поблизу польського Освенцима.
Під час Другої світової війни, за експертними оцінками, близько 6 мільйонів євреїв втратили життя в концентраційних таборах, гетто та на окупованих територіях. З них близько 1,5 мільйонів — невинні діти. У резолюції ООН, зокрема, відзначено: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Соціокультурна та етнорелігійна спільнота євреїв в окупованій Україні була повністю спустошена жахливою політикою терору. Понад 1,5 мільйона людей стали жертвами Голокосту. Нажаль, і в сучасному контексті, Росія слідує аналогічній політиці, використовуючи різноманітні методи для знищення української нації та її культурної спадщини. У світлі цього викрадення та порушення прав людини набувають особливо тяжкого характеру. Віримо, що міжнародне співтовариство повинно проявити рішучість і об'єднати зусилля для зупинення агресії та захисту основних прав громадян.
Місцями найбільших масових страт євреїв в Україні стали: Бабин Яр (Київ), Богданівка Одеської області, Дрогобицький Яр (Харків), Кам’янець-Подільський, Дальник Одеської області, урочище Сосонки біля Рівного.
Сьогодні ми об’єднані скорботою зі світом, вшановуючи пам’ять невинних жертв, які постраждали від нелюдської політики, вірячи, що така трагедія більше ніколи не повториться.