Перейти до основного вмісту
Меморандум про співпрацю з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України

8 грудня до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завітав з візитом начальник Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації у Чернівецькій області Володимир Ковбас.

Гостя зустріли ректор Роман Петришин, проректор Андрій Саміла і завідувач кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки навчально-наукового інституту  фізико-технічних та комп'ютерних наук Петро Шпатар.

У ході зустрічі сторони обговорили питання співпраці з метою підвищення ефективності подальшого розвитку вищої освіти, підготовки висококваліфікованих кадрів з урахуванням сучасних вимог, залучення освітньої та наукової діяльності у сферу захисту інформації та кіберзахисту.

У результаті обговорення сторони підписали Меморандум про співпрацю. Основною метою подальшого взаємодії є спільна робота Сторін у сфері захисту інформації та кіберзахисту, що спрямована на:

  • консолідацію наукового потенціалу та набуття компетенцій у цих сферах;
  • розвиток кадрового потенціалу для держави, формування українських команд реагування на комп’ютерні надзвичайні події та команд реагування на комп’ютерні надзвичайні події у закладах вищої освіти;
  • посилення спроможності у сфері кіберзахисту державних інституцій та об’єктів кіберзахисту;
  • участь у заходах суб’єктів забезпечення кіберзахисту з протидії кіберзагрозам та кібератакам;
  • організацію та проведення досліджень недокументованих функцій у програмному забезпеченні та шкідливого програмного забезпечення, яке застосовується зловмисниками під час здійснення кібератак на інформаційну інфраструктуру України;
  • розвиток матеріально-технічної бази та навчально-наукових лабораторій;
  • координацію роботи процесів радіомоніторингу ефірного простору;
  • підготовку фахівців у сфері захисту інформації з урахуванням сучасних світових тенденцій розвитку, стандартів, підходів криптографічного та технічного захисту інформації;
  • розвиток цифрової грамотності населення країни тощо.

Ця співпраця допоможе позитивно вплинути та додатково розвинути викладання таких дисциплін: "Засоби радіопротидії в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Інформаційна безпека та спеціальна техніка", "Радіомоніторинг і радіопротидія на об’єктах інформаційної діяльності". Студенти матимуть змогу ближче познайомитись зі структурою роботи підрозділів Держспецзв`язку, проходити практику за тренінговими програмами з кібербезпеки національного рівня для фахівців, які працюють у державному секторі.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича відкритий до нових співпраць задля покращення майбутнього України та наближення її перемоги!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності