Перейти до основного вмісту
Кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки відзначає свій 35-річний ювілей

1 жовтня кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук відзначає свій 35-річний ювілей. 

Кафедру радіотехніки засновано враховуючи потреби підприємств міста Чернівці у фахівцях радіотехнічного профілю згідно з рішенням ректорату Чернівецького державного університету 1 жовтня 1989 року. Очолив кафедру кандидат технічних наук, директор ОКБ “Рута” ВО “Гравітон” Леонід Францович Політанський. В 1999 році спеціальність “Радіотехніка” була доповнена спеціалізацією “Системи захисту інформації”. Починаючи з 2000 року на кафедрі інтенсивно проводились роботи з оновлення матеріально-технічної та методичної бази для підготовки фахівців за новою спеціальністю, активне впровадження нової спеціалізації. Створений потенціал кафедри дав можливість відкрити у 2002 році нову спеціальність “Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки”. Починаючи з 2003 року розпочатий прийом абітурієнтів на навчання за спеціальністю “Системи технічного захисту інформації”. У зв’язку із цим кафедра отримала розширену назву – кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки.

Сьогодні кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки проводить підготовку фахівців за першим і другим рівнем вищої освіти (бакалавр та магістр) за спеціальностями “Електронні комунікації та радіотехніка” і “Кібербезпека та захист інформації”. При кафедрі успішно функціонує аспірантура зі спеціальності 172 – “Телекомунікації та радіотехніка”. На кафедрі навчається близько трьох сотень студентів та 28 аспірантів, навчальний процес забезпечує 23 висококваліфікованих науково-педагогічних працівника та 3 фахівці допоміжного персоналу. 

Значна кількість випускників працює у провідних українських організаціях та компаніях області, зокрема в SoftServe, Datami, Київстар, Кіберполіція, ПП “Артон” та інших.

Наукова робота на кафедрі здійснюється за напрямом: “Методи формування сигнальних конструкцій та інформаційні процеси програмно-апаратної взаємодії широкосмугових телекомунікаційних систем та Інтернету речей” (керівники д.т.н., проф. Андрій Саміла та д.т.н., проф. Руслан Політанський).

Співробітники кафедри залучені до виконання науково-технічних розробок в рамках гранту Міністерства освіти та науки України та проєкту за грантом Національного фонду досліджень України (керівник обох проєктів д.т.н., проф. Андрій Саміла). Завершується виконання однієї госпдоговірної теми на замовлення бізнесу (керівник асп. Микола Хобзей). Готуються заявки на участь в нових конкурсах, у тому числі й міжнародних.

Сьогодні з нагоди ювілею відбулось засідання кафедри. На початку засідання хвилиною мовчання згадали наших відважних Героїв – захисників та захисниць, які віддали своє життя за незалежність нашої України, а також вшанували пам'ять про співробітників кафедри, які вже, на жаль, не з нами. 

З вітальними словами до колективу звернулись директор навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук – кандидат технічних наук, доцент Петро Шпатар, який опікувався діяльністю кафедри з 2021 по 2024 рік та виконуючий обов’язки завідувача кафедри, доктор технічних наук, професор Андрій Саміла.  

Під час засідання розглянули низку питань, які стосуються стратегічної діяльності кафедри та презентували оновлений концепт брендингу кафедри, зокрема нові сторінки в соціальних мережах. 

Дякуємо всім, хто протягом цього часу докладав і продовжує докладати неймовірних зусиль для спільного розвитку, налагодження партнерських відносин, взаємної співпраці, що уможливлює підвищення якості підготовки фахівців, отримання нових наукових технічних результатів задля перемоги і розвитку науково-технічного потенціалу України!

Беззаперечно, найбільша шана і вдячність ЗСУ за можливість плідно працювати та примножувати досягнення набуті роками! 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності