Перейти до основного вмісту
Просвітницький семінар

Нещодавно у Чернівцях відбувся просвітницький семінар «Боротьба за державність. Від української революції до сучасної російсько-української війни». Його організували Український інститут національної пам’яті спільно з Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, у співпраці з Департаментом освіти і науки ЧОВА, управлінням культури ЧОВА, Чернівецьким обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Робота семінару відбувалася на базі Чернівецького  обласного краєзнавчого музею. Учасниками заходу стали працівники закладів культури (музеїв і бібліотек) та освітяни (вчителі історії та захисту України).

Робота семінару спрямована на популяризацію боротьби Українського народу за державність, переосмислення її важливих сторінок, подолання російських імперських і радянських історичних міфів щодо минулого України, осмислення військових і державотворчих традицій, формування сучасної національної самосвідомості громадян нашої держави.

До виступів з лекціями перед учасниками семінару були запрошені й науковці факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ імені Юрія Федьковича. Зокрема проф. Анатолій Круглашов, зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень нашого університету виступив з лекцію (у форматі онлайн) про історію державотворення та боротьби за незалежність у ХХ–ХХІ століттях, в якій розглянув шлях України від формування ідеалів власної політичної самобутності та національної державності до становлення новітньої Української держави, збагачуючи виклад не лише історичним фактажем, але  й маловідомими прикладами з новітньої політичної історії. Виступ науковця викликав значний інтерес учасників семінару. Також перед зацікавленою аудиторією виступила зі змістовною лекцію «Три революції на Буковині» Ганна Скорейко, доцент кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, депутат Чернівецької міської ради.  Проблеми, що обговорювалися на заході, мають особливе значення для формування сучасних засад політики історичної пам’яті та забезпечення успішної демократичної консолідації українського суспільства.

 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності