Перейти до основного вмісту
Багатостороння зустріч у рамках Міжнародного проєкту AMAZE

У рамках Міжнародного проєкту AMAZE «European Network for Additive Manufacturing in Industrial Design for Ukrainian Context – Європейська мережа адитивного виробництва у промисловому дизайні в українському контексті», який реалізується за програмою ЄС «ERASMUS+ KA220-HED-2023» відповідно до грантової угоди між Національним університетом науки та технологій «Бухарестська Політехніка» (м. Бухарест, Румунія), Познанською Політехнікою (м. Познань, Польща), компанією EDIBON International, S.A. (Мадрид, Іспанія) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича відбулася багатостороння зустріч у змішаному форматі. В ній взяли участь понад двадцять представників різних компаній і організацій міста Чернівці, пов’язаних з архітектурою, будівництвом, інформаційними технологіями та технологіями медичної реабілітації. Закордонні партнери проєкту AMAZE доєднались дистанційно.

Зі вступним вітальним словом виступив керівник проєкту від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професор Ігор Фодчук, декан факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва університету.

Про мету, завдання, прогрес, проведені заходи, результати та перспективи проєкту AMAZE доповіла координатор проєкту професор Діана Бейла Національний науково-технічний політехнічний університет Бухарест, Румунія.

Огляд розділів електронної книги - AMAZE e-book for developing of complex design industrial parts, та електронного посібника - AMAZE e-toolkit manual for digital learning in producing complex design industrial parts, підготовлених усіма партнерами згідно із завданнями проєкту AMAZE, було висвітлено у доповідях  професора Діана Бейла Національний науково-технічний політехнічний університет Бухарест, Румунія, Prof. Remigiusz Labudzki і Mrs. As. Prof. Natalia Wierzbicka, Познанський університет технологій, Познань, Польща, завідувача кафедри інформаційних технологій та комп'ютерної фізики  Борчі Мар’яни і асистента кафедри містобудування та урбаністики Наталії Ватаманюк, Чернівецький національний університет, Чернівці, Україна, Mr. Sergio Vizcaino, EDIBON, EDIBON INTERNATIONAL S.A., Madrid, Spain.

З доповіддю про використання новітніх інформаційних технологій в архітектурному проєктуванні виступив Ярослав Бойко, Голова національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області. Про поєднання, естетики, якості та функціональності сучасного житла на основі сучасних технологій і нових підходів у проєктному плануванні йшлося у доповіді Ігоря Житара, Голови планово фінансового відділу будівельної компанії «Водограй». Нагальні задачі, які стосуються моделювання і виготовлення заміщуючих частин кісткової тканини при травмах і пораненнях під час реабілітаційних заходів як військових, так і цивільних пацієнтів, продемонстрував у своїй доповіді завідувач кафедри травматології та ортопедії Буковинського державного медичного університету професор Петро Ковальчук.

Учасники заходу ознайомились з роботою лабораторій факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної фізики.

Не дивлячись на те, що протягом тривалості заходу було відсутнє електропостачання згідно з графіком відключень у м. Чернівці, нам вдалось повністю виконати програму проєкту AMAZE завдяки застосуванню альтернативного джерела енергії на основі сонячних батарей, що працює на факультеті (за виключенням незначних технічних збоїв).

Щиро вдячні усім учасникам, а особливо, партнерам по проєкту AMAZE, за змістовну дискусію і обговорення напрямків подальшої співпраці. 

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності