Перейти до основного вмісту
Культура Буковини
  • Кількість кредитів 3
  • Факультет / Інститут Філологічний
  • Форма контролю Залік
  • Семестр, у якому планується викладання Осінній, Весняний

Буковина – це край між середнім Дністром і головним хребтом Карпат у басейні річок Прута і верхнього Сірету на пограниччі української та румунської національних територій. Назва Буковина вперше зустрічається в XIV ст. і походить від великих букових лісів. Спочатку вона означала простір на кордонах тодішньої Молдавії і Польщі; згодом, зокрема, після захоплення Буковини Австрією, вона поширилася на весь край.

Буковина за свою довгу етнічну історію зазнала впливу різних культур (австрійської, румунської, молдавської, польської та ін.), які, природно, могли асимілюватися українською. Буковинське населення гарно зберегло давні народні звичаї, фольклор. За релігійними віруваннями більшість є православними (наявний незначний відсоток представників інших релігійних вірувань). Як старше, так и молоде покоління, суворо дотримуються правил, установлених церквою, ревно оберігають християнські традиції. 

У полікультурному і багатонаціональному світі особливої актуальності набуває науковий підхід до вивчення історії української культури в цілому та регіональної зокрема. Важливе значення має формування у майбутніх фахівців адекватної моделі вітчизняної культури, оскільки лише вона може забезпечити успішну орієнтацію і толерантне співіснування серед політичних, конфесійних та інших соціокультурних відмінностей у процесі розбудови правової держави. Важливим вектором розвитку у даному напрямку є підготовка кадрів з відповідною культурологічною підготовкою, що забезпечить для України величезний резерв та потенціал у демонстрації взірців демократичної культури та цінностей громадянського суспільства. А тому, дисципліна, що присвячена цілісному вивченню культури Буковини як феномена є важливою складовою у підготовці майбутнього спеціаліста.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності