Конкурс учнівських творів-есе «Український вимір процесів європейської інтеграції»

Упродовж квітня – травня у Чернівецькій області проходив конкурс учнівських творів-есе «Український вимір процесів європейської інтеграції». 11 травня відбулася підсумкова науково-дослідницька конференція вже ХІ щорічного конкурсу, в онлайн-форматі.

Учасники змагання пройшли спершу попередній відбір: вони представили свої роботи на територіальному етапі конкурсу, а потім їх розглянуло журі. Автори найкращих творів-есе презентували свої дослідження на підсумковій конференції. Тематика робіт була присвячені різним питанням інтеграції України до Європейського Союзу, оцінкам пройденого шляху до Єдиної Європи, вивченню місцевого досвіду співпраці з країнами ЄС. Цей, вже традиційний для нашого краю щорічний конкурс, проводився в рамках Декади громадянської освіти, ініційованої кафедрою політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за підтримки Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Департаменту освіти та науки ЧОВА.

На початку конференції фіналістів конкурсу привітали почесні гості заходу, а саме Микола Гуйтор – перший заступник голови Чернівецької обласної Ради, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Оксана Гринюк – заступник директор Департаменту освіти та науки, начальник управління освіти, науки та цифрової трансформації Чернівецької обласної державної адміністрації, голова Оргкомітету, Андрій Саміла – проректор з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, доктор технічних наук, професор, Василь Карпо – заступник декана з навчально-методичної роботи Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича кандидат історичних наук, доцент, Лариса Ворнік  – директор Інформаційний центр Європейського Союзу у Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича, Тамара Богачик – заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук, заступник голови оргкомітету.

Фахове журі під головуванням Анатолія Круглашова, завідувача кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, керівника Кафедри імені Жана Моне, доктора політичних наук, професора, уважно заслухало виступи 11 школярів, які також давали відповіді на запитання членів журі. Варто відзначити багаторічну роботу в його складі проф. Наталії Ротар - заступниці голови журі, к.політ.н. Ірини Равлик – секретаря журі, а також таких членів журі як професор Віра Бурдяк, доцентів Ірини Цікул, Сергія Швидюка, Ігоря Недокуса – всі викладачі кафедри політології та державного управління.

За результатами оцінювання переможцями і призерами конкурсу стали:

• І місце – Анна Андрущак, учениця 10 класу Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілів;
  • ІІ місце – Володимир Заньковський, учень 11 класу Недобоївського ліцею імені Григорія Томіна, та Анастасія Кошілка, учениця 11 класу Берегометського ліцею №2;
  • ІІІ місце – Марія Ватаман, учениця 11 класу Клішковецького ЗЗСО І-ІІІ ст., Денис Мартинюк, учень 11 класу Заставнівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., та Кароліна Джус, учениця 9 класу ОЗ «Василівський ліцей» Сокирянської міської ради.

Оргкомітет конкурсу та журі щиро вітає всіх фіналістів і призерів конкурсу та їх наукових керівників!

vizualizatsiia-virna

znimok-ekrana-6989