Перейти до основного вмісту
Від перемоги до перемоги: здобутки нашого студента

Ратмір Турчанінов – студент V курсу кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спортсмен, чия воля до перемоги вразливіша лише за його сильний удар. Він утілює в собі силу, витривалість та безсмертний дух бійця. Його перемоги стали відзнакою його відданості спорту, а важкі моменти–випробуванням його внутрішньої сили та стійкості. 

Ратмір вдало поєднує міжнародну спортивну кар’єру із вивченням іноземних мов. Так, під керівництвом доц. Олени Стефурак він виграв стипендію Університетського Агентства Франкофонії на проходження перекладацького стажування при Міжнародному французькому радіо в Румунії у м. Бухарест. Стажування триватиме 4 місяці з 23.10.23 р. по 23.02.24 р. Участь у такому престижному зарубіжному стажуванні свідчить про високий рівень володіння французькою мовою та неабиякий хист студента до мистецтва перекладу, адже Ратмір єдиний представник від України якого було обрано для проходження стажування. 

Пропонуємо вам коротке інтерв'ю Наталї Конюх з Ратміром Турчаніновим.

– Ратміре, розкажіть, трохи про себе

Мені 21 рік. Народився і виріс в Чернівцях. Наразі навчаюсь на V курсі на кафедрі романської філології та перекладу і в Національному університеті фізичного виховання та спорту. Маю дві вищі освіти. Закінчив музичну школу, де опанував фортепіано. Спеціалізуюсь в IT-сфері. Займаюсь громадською діяльністю, є активним діячем Молодіжного парламенту. Володію чотирма мовами: англійською, французькою, італійською та частково німецькою. Вивчав японську мову, адже мав на меті продовжити навчання за кордоном – в Азії. Однак, війна внесла свої корективи.

– Чому вирішили вивчати саме французьку мову?

–У чотири роки за ініціативи батька, я почав вивчати французьку мову, у сім років опанував італійську мову. Вдома ми спілкуємось виключно англійською мовою. Ступінь бакалавра я здобув на кафедрі англійської мови. На магістратурі обрав французьку мову на кафедрі романської філології та перекладу. І жодного разу не пошкодував про свій вибір.

– Як ви потрапили в світ боксу і що вас надихнуло?

Мій батько і дідусь – тренери. Боксом займаюсь усе своє свідоме життя. Окрім цього виду спорту, займався вільною боротьбою, кікбоксингом. Під час процесу тренувань, я відкрив для себе фізичну і ментальну витривалість, які проявляються через працю, самодисципліну і віру у власні сили. Бокс для мене став метафорою боротьби та витримки, у прагненні вибороти перемогу в своєму житті.

– Яка ваша улюблена пам'ятна перемога в кар'єрі, і чому вона для вас важлива?

- Важко відповісти на це запитання, адже кожна перемога в житті спортсмена – пам'ятна. Однак, можу виділити міжнародний турнір в Іспанії. Я провів три поєдинки проти боксерів з Литви, Іспанії та Франції. У підсумку посів другу сходинку. В цьому епічному бою я зрозумів, наскільки важливо залишатися вірним своїм цілям та продовжувати боротьбу, навіть коли все виглядає вкрай складним. Усі мої поєдинки не лише визначили мою спортивну кар'єру, але і стають кроком у формуванні моєї особистості як боксера та борця.

Продовження інтерв’ю читайте на сайті кафедри романської філології та перекладу за посиланням.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності