Перейти до основного вмісту
Вічна пам'ять професору університету Михайлу Свердану

На 84 році життя перестало битися серце Михайла Свердана ‒ людини з великої літери, патріота України, відомого науковця, доктора фізико-математичних наук, професора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Михайло Леонович народився 18 січня 1940 р. у  прикарпатському  містечку Перегінськ Рожнятівського району Івано-Франківської області.  Після закінчення у 1963 р.  фізико-математичного факультету Чернівецького  університету його життєва дорога тісно пов’язана з історією нашого університету: спочатку  асистент кафедри прикладної математики і механіки, пізніше – математичного аналізу.  У 1972 р. Михайло Свердан захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.  У 1976 р. йому присвоєно вчене звання доцента. 

Уміле поєднання таланту Михайла Леоновича як викладача і науковця з адміністративними здібностями зумовили його успішну діяльність  на різних посадах: декана економічного факультету, заступника декана математичного факультету, заступника проректора з навчально-методичної роботи, проректора з навчально-виховної роботи. 

У 1997 р. Михайло Леонович захистив докторську дисертацію і наступного року отримав вчене звання професора. Його науковий доробок, а це майже 100 праць, стосується стійкості динамічних систем з фелерівськими та марковськими параметрами та марківським ланцюгом у перемиканнях за часом, актуальних питань аналізу стійкості імпульсних систем з марковськими перемиканнями.

З  1999 р. упродовж п’яти років Михайло Свердан ‒ перший  проректор університету. На цій важливій посаді він приділяв посутню роль як освітньо-науковій діяльності, так і вихованню громадянської позиції студентства університету. За вагомі здобутки  Михайло Леонович  відзначений високою державною нагородою «Заслужений працівник народної освіти України».

Висловлюємо щирі співчуття  родині Михайла Леоновича!
Світла памʼять про українського патріота, професіонала, високоавторитетного науковця назавжди залишиться в наших серцях!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності