Перейти до основного вмісту
Російсько-українська війна: поточні виклики та перспективи

26 вересня в Бухаресті відбувся українсько-румунський симпозіум «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті», організований спільно Союзом Українців Румунії, ГО «Центр політичних наративів демократії» та БФ «Суспільні ресурси та ініціативи».

У рамках симпозіуму відбулася презентація дослідження відомого українського політичного експерта, доцента Національного технічного університету України «КПІ ім.І.Сікорського» Євгена Магди «Російсько-українська війна: 500 днів викликів та змін». У своїй презентації експерт означив основні уроки та наслідки 500 днів російсько-української війни, які знаходять відображення як у міжнародних відносинах, так і у внутрішній та зовнішній політиці України.

Основні напрямки дискусії, яка відбулася на заході:

  • Деконструкція російського неоімперіалізму: механізми міжнародного права та політичного реагування;
  • Українсько-румунські взаємини на тлі російської агресії: Quo vadis?".

У симпозіумі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, депутати Парламенту Румунії – лідери етнічних спільнот, що проживають у Румунії, науковці, експерти, лідери думок з Румунії та України. Кафедру політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень імені Юрія Федьковича представила доцентка Наталія Нечаєва-Юрійчук. У своєму виступі вона окреслила важливість посилення стійкості румунського суспільства до російської дезінформації та пропаганди та тіснішої взаємодії між Румунією та Україною.

У подальших планах – спільні наукові та науково-прикладні проєкти, спрямовані на аналіз інформаційного простору наших держав та розробку спільних дій з протидії інформаційній агресії Росії.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності