Презентація серії листівок «Сокровенний голос»

10 травня до 60-річчя з дня народження народного артиста України Івана Дерди у Науковій бібліотеці ЧНУ презентували серію листівок: Сокровенний голос: міжнарод. серія листівок віршів-присвят проф. каф. музики ф-ту педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю. Федьковича, співакові Іванові Дерді : / автор ідеї, упоряд. Василь Джуран. Чернівці : Родовід, 2023. 24 л.

На обкладинці видання зображено портрет артиста, який написав художник Іван Холоменюк у 1996 році. У збірці окрім присвят, вміщено інтерв’ю з Іваном, а також його спогади, посвяти своїм батькам, дружині та дітям.

Понад тридцять авторів присвятили  свої поетичні твори народному артистові України –  Іванові Дерді.

На презентації видання свої присвяти зачитували: Василь Джуран, Василь Васкан, Віталій Демченко, Анна Довгопола, Наталія Григорчук-Войтко.

На заході присутні насолодилися виконанням музичних творів Івана Дерди на слова буковинських авторів: Віталія Демченка, Василя Васкана, Дмитра Павличка.

Біографічна довідка:

Народився Іван Дерда 28 травня 1963 року в селі Горошівці, нині Чернівецького району Чернівецької області. Співак, композитор, педагог, народний артист України.

Автор збірок вокальних творів: «Невмируща моя Україна» на вірші В. Васкана (Чернівці, 2003), «Колискова для матері» на вірші І. Бажанського (Чернівці, 2005), «Дванадцять місяців» вокальний цикл для дітей на сл. В. Скавроника (Чернівці, 2005), «Кредо» на вірші українських поетів (Чернівці, 2007), «За знаком часу» вокальний цикл на вірші Т. Севернюк (Чернівці, 2008).

Член Всеукраїнської музичної спілки (1992). Відмінник освіти України (1998). Кавалер Канадського ордена «Лицарський хрест заслуги» (1999), орденів «Христа Спасителя» (2000), Архистратига Михаїла II ступеня (2002), князя Володимира III ступеня (2003). Нагороджений медалями «Будівничий України» Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка (2003) та «На славу Чернівців» (2008).

Лауреат VI Міжнародного конкурсу української пісні «Золоті трембіти» (1996), обласних премій ім. Івана Бажанського, ім. Сидора Воробкевича (2004), ім. Дмитра Загула (2011), ім. Юрія Федьковича (2021), журналу «Німчич» (2009). Нині проживає в Чернівцях.