Перейти до основного вмісту
Перший виграний проєкт HORIZON для нашого університету

Кафедра екології та біомоніторингу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виборола грант HORIZON із проєктом під назвою: "Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу (RestPoll: Restoring Pollinator habitats across European agricultural landscapes based on multi-actor participatory approaches)".  Грантодавцем було Європейське виконавче агентство з досліджень (European Research Executive Agency). Членами команди проєкту в Україні стали: д.б.н., проф., завідувач каф. екології та біомоніторингу Марія Федоряк (керівник), к.б.н., доц. Аліна Жук, к.б.н., доц. Уляна Легета, к.б.н., доц. Ірина Ситнікова, к.б.н., асистент Тетяна Филипчук. 

Такий великий грант вперше виграла команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Кафедра екології та біомоніторингу має величезний досвід грантової і проєктної діяльності - від невеликих індивідуальних грантів, до участі у потужних міжнародних проєктах і консорціумах. 

Підготовка проєкту тривала близько двох років. Після того як проєкт пройшов відбір у другий тур, проєктна група працювала над удосконаленням структури проєкту, формуванням робочих пакетів, написанням проєктної документації тощо. Команда працювала в офлайн та онлайн режимах, окремі сесії тривали понад 8 годин.

Розрахований даний грант на 48 місяців. Упродовж 28-29 листопада відбуватиметься зустріч в RestPoll Kick-Off Meeting Lund, Sweden на котрій Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича представлятимуть Марія Федоряк – завідувач кафедри екології та біомоніторингу та Анастасія Драпак – провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків.

RestPoll – це міждисциплінарний проєкт, який має на меті надати суспільству інструменти, щоб зупинити скорочення чисельності диких запилювачів і позиціювати Європу як світового лідера у відновленні популяцій запилювачів. RestPoll разом зі стейкхолдерами, від окремих землевласників до представників влади, спільно розроблятиме, оцінюватиме та вдосконалюватиме заходи та міжгалузеві підходи для відновлення запилювачів та їхніх послуг. Консорціум RestPoll об’єднує досвід природничих і соціальних науковців, громадських організацій, бізнесу та міністерств. Стейкхолдери по всьому ланцюжку створення вартості харчових продуктів будуть залучені через нещодавно розроблені партисипативні підходи на різних соціальних, екологічних та політичних рівнях. Центральним елементом RestPoll є створення загальноєвропейської мережі дослідницьких територій з відновлення запилювачів та «живих лабораторій», які є унікальними центрами для експериментів, демонстрацій та взаємного навчання. RestPoll має на меті позиціювати Європу як світового лідера та визначити майбутню програму для відновлення запилювачів у всьому світі. Для відновлення різноманіття диких запилювачів учасники проєкту спільно з різними стейкхолдерами (від окремих землевласників до представників влади) розроблятиме заходи для ландшафтів та їх елементів різного масштабу (поле, ферма, окремі європейські країни, Євросоюз) в агроландшафтах, де переважають сільськогосподарські культури або луки, що інтенсивно обробляються. 

Партнерами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в цьому проєкті виступили 12 університетів та 8 центрів екологічних досліджень з таких країн як: Німеччина, Франція, Швеція, Данія, Іспанія, Греція, Угорщина, Ірландія, Норвегія, Латвія, Нідерланди, Італія.

Перший виграний проєкт HORIZON для нашого університету
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності