Перейти до основного вмісту
Оголошено конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок

Міністерство освіти і науки України оголошує конкурсний відбір науково-технічних (експериментальних) розробок за державним замовленням, виконання яких розпочнеться у 2024 році за рахунок коштів державного бюджету.

Раніше вчені самостійно обирали дослідницькі теми, виходячи із власного досвіду, бачення та інтересів, а держзамовлення було радше формальністю. Цьогоріч вперше за цим конкурсом сформовано 25 тематик і вихідних технічних завдань, які були запропоновані провідними міністерствами та органами виконавчої влади, серед яких: Міноборони, Мінцифра, МВС, Мінстратегпром, Міндовкілля, Мінінфраструктури, Міненергетики, МОЗ, Мінагрополітики та Адміністрація Держспецзв'язку.

Мета конкурсу – розвʼязання окремих актуальних державних потреб через виконання установами-переможцями відповідних науково-технічних розробок.

Тематика охоплює широкий спектр завдань – від систем навігації БПЛА до промислових технологій отримання водневого палива. Участь можуть брати підприємства, установи та організації будь-якої форми власності, що мають кадрову спроможність і матеріально-технічну базу.

Ключові новації конкурсу:

  • тематику і вихідні ТЗ уперше формують державні замовники;
  • збільшено граничний бюджет;
  • запроваджено інститут кураторів;
  • повна цифровізація конкурсу;
  • нова процедура оцінювання з peer-review-експертизою та пітчингом;
  • можливість залучати співфінансування від бізнесу.

Більше інформації на сайті МОН. Вся необхідна документація доступна в Національній електронній науково-інформаційній системі, через яку здійснюється подання заявок. 

Кінцевий термін подання заявок — до 12:00 год 7 липня 2024 року.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності