Перейти до основного вмісту
Конкурс пам’яті Степана Будного

23 серпня 2023 року виповнилося 90 років від дня народження рано згаслого талановитого поета з Тернопілля, випускника філологічного факультету Чернівецького університету 1957 року, посмертно прийнятого до Національної спілки письменників України Степана Будного (23.08.1933 – 22.06.1958), чиїм ім’ям названа університетська літературна студія та віднедавна 58 аудиторія шостого корпусу, в якій традиційно відбуваються зібрання літстудійців.

Поетова муза зібрала поціновувачів художнього слова у рамках конкурсу на краще читання поезії Степана Будного, віршів-присвят та творів авторської поезії. Учасниками конкурсу стали студенти першого та другого курсів філологічного факультету, а також учні ліцею №17 «Успіх», залучені учителями української мови та літератури Я. І. Пінтяк і Л. С. Гаврилюк. 

З вітальним словом виступив колишній літстудієць, а нині член Національної спілки письменників України, декан філологічного факультету, професор, доктор філологічних наук Борис Бунчук, котрий пригадав свої студентські роки, участь у літстудії під керівництвом доцента кафедри української літератури, письменника Михайла Івасюка та перше знайомство з творчістю Степана Будного й захоплення ним як поетом. Борис Іванович зізнався, що коли вперше прочитав його вірші, був здивований. Бо, з одного боку, проглядалася зовнішня простота рядків і строф, а з іншого – вони були наповнені глибоким почуттям і пронизливою щирістю. Вражало і те, що приречена людина писала настільки оптимістичні рядки, які проймають до глибини. Борис Іванович підкреслив, якби на заваді не стала хвороба і смерть Степана Будного, він обіцяв розвинутися у великого майстра слова. Крім того, з вуст декана прозвучали рядки власного вірша, ніколи не друкованого, «Магія труби», написаного четвертокурсником у рідному селі. 

Полинув спогадами у минуле і професор кафедри української літератури, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України, багатолітній керівник університетської літстудії Богдан Мельничук, котрий добре знав поета, бо за його спонукою у студентські роки друкував свої вірші в університетській багатотиражній газеті, в якій працював Степан Будний. Богдан Іванович зазначив, що вперше вшановували пам’ять поета на філологічному факультеті у 1963 році. Та подія стала пам’ятною на все життя. 

У поетичній творчості Степана Будного за тематикою умовно виокремлюються три розділи: вірші про рідну землю, любов та щоденний бій з важкою недугою, репрезентовані у збірці поета «Син землі», яка побачила світ у Львові 1997 року, упорядкована Григорієм Кушнериком та Михайлом Ониськівим. Майже два з половиною десятки поетичних творів із цієї збірки були озвучені у студентсько-учнівських декламаціях. Відрадно те, що серед цьогорічних першокурсників є чимало тих, хто пише вірші, прочитавши назагал свої тексти. А, отже, це засвідчує, що літстудія імені Степана Будного поповниться новими учасниками.

Найкраще виконання було відзначено журі та присуджено призові місця із врученням дипломів та книжкових подарунків. 

Переможницею конкурсу стала студентка І курсу філологічного факультету 103 групи Анна Шапоренко, друге місце посіли студентки І курсу Софія Істратій (103 група) та Ольга Щур (101 група). Третє місце здобули студентки І курсу 102 групи Мар’яна Харюк та Алексія Келя, а також учениця 10 класу Ліцею №18 «Успіх» Ярина Мельник.

Проведення конкурсу на краще читання поезії Степана Будного та авторських творів стане традиційною подією для вшанування пам’яті поета.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності