Історико-літературний проєкт «Безсмертний дотик до душі»

28 березня в рамках співпраці філологічного факультету і центру «ЯМаріуполь» представники студпарламенту разом із заступницею декана з навчально-виховної роботи, доц. Ларисою Маркуляк відвідали центр «ЯМаріуполь», представивши історико-літературний проєкт «Безсмертний дотик до душі».

До складу поетичного десанту увійшли студенти Наталя Захарюк (голова Студпарламенту філологічного факультету), Юліана Чекановська, Ганна Ліщук, Софія Істратій, Денис Мартинюк, Владислав Кузьменко, Юлія Микитин та Валерія Добрякова.

Модераторка проєкту Лариса Маркуляк говорила про вагу українського Слова, яке в часи панування тоталітарної системи виборювало право на існування. Саме завдяки титанічній праці наших письменників українське слово стояло на сторожі нації.

Студенти читали поезію різних історико-літературних періодів, які вирізняються яскравими особистостями. Розпочавши декламацію із поезії нашого титана слова Тараса Шевченка, учасники проєкту знайомили маріупольців із творами Лесі Українки, Івана Франка, Євгена Плужника, Олени Теліги, Олега Ольжича, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Василя Стуса.

Декламатори також запропонували слухачам перейнятися ритмом поетичних творів наших сучасників – Сергія Жадана, Дмитра Лазуткіна, Юрія Іздрика.

Серед воїнів-захисників, які тримають наше українське небо, є чимало поетів. Тож по-особливому звучали вірші Сергія Пантюка, Олекси Бика.

Справжнім відкриттям для маріупольців стала поезія Сергія Скальда – воїна-чернівчанина, який загинув, захищаючи Маріуполь, залишивши нам у спадок свої полум’яні вірші:

Встань, народе мій, гордо розправ свої плечі,
Вдар по катах щосили булавою люті.
Розкотись гучним сміхом козацької січі.
Встань та гордо скажи: Українцеві бути!

На завершення заходу філологи презентували центру «ЯМаріуполь» книги українських письменників та листівки Перемоги. Подячне слово виголосила директорка центру «ЯМАРІУПОЛЬ» Ірина Берейша.