Перейти до основного вмісту
«Формуючи мир» - спільний проєкт і мета

Понад рік два університети – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Університет прикладних наук, м. Дюссельдорф (ФРН), працюють над розширенням освітніх можливостей наших студентів. Першим кроком на цьому шляху став спільний курс «Конструюючи мир», реалізований у другому семестрі 2022-2023 н.р. у режимі онлайн, лекторами якого були д-р Кетрін Тіллманс та к.і.н. Наталія Нечаєва-Юрійчук.

Наступним етапом співпраці стала Літня школа «Формуючи мир», участь у якій взяли студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин – Аліна Мажуга, Каріна Антонець та Ольга Гуйванюк (ОП «Політологія», бакалаврський рівень), Тамара Гаврилюк (ОП «Міжнародні відносини»), Оксана Богуцька (ОП «Історія та археологія»), а також Ксенія Смірнова (ОП «Журналістика та кросмедійність»). Викладачами та наставниками (тьюторами) від нашого університету були Тарас Гринівський, кафедра журналістики та Наталія Нечаєва-Юрійчук, кафедра політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Перед учасниками літньої школи було поставлено завдання – розробити власні проєкти, які б репрезентували їхнє бачення миру крізь призму запропонованих поезії Л. Костенко та Г. Гейне. Результати перевершили очікування: дві групи, які об’єднали німецьких й українських студентів, запропонували візуальні проєкти миру, як вони його бачать сьогодні, в умовах широкомасштабної війни росії проти України. Різний досвід, техніки та інструменти візуалізації, використані ними, лише підкреслили унікальність і креативність наших студентів, допомогли відтворити у зображенні їх глибоку любов до нашої держави.

Робота над проєктами відбувалася в умовах активної комунікації та знайомства з Дюссельдорфом – містом-побратимом Чернівців. Під час зустрічей у газеті «Райніше пост», земельному парламенті, міській раді українські студенти розповідали про війну в Україні, розпитували про позицію німецького суспільства й політиків щодо надання військової допомоги нашій державі, ділилися власним досвідом волонтерства. У планах на майбутнє – продовження співпраці та нові спільні освітні проєкти.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності