Перейти до основного вмісту
"Архітектурне диво Чернівців" серед найкращих книг України

Перша леді України Олена Зеленська у межах свого проєкту «Українська книжкова поличка» передала бібліотеці ЮНЕСКО сучасні українські видання з історії, літератури й філософії. 180 українських поличок, відкриті вже в 42 країнах світу, налічують 45 тисяч книжок. 

До переліку книг, переданих до штаб-квартири ЮНЕСКО у Парижі, потрапила книга «Архітектурне диво Чернівців», авторства проректорки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професорки Тамари Марусик та завідувачки кафедри архітектури та збереження обєктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, професорки Ірини Коротун. У цій книзі, крізь призму діяльності непересічних особистостей епохи, Євгена Гакмана і Йозефа Главки, відтворена історія та складний процес будівництва й збереження Резиденції митрополитів Буковини і Далмації.

Ми пишаємося тим, що книга про архітектурну перлину Буковини потрапила на полиці штаб-квартини ЮНЕСКО поряд із найкращими українських книгами.

За матеріалами:
Суспільне культура
Сайт Президента України
  • Ірина Коротун
    Завжди цікавить питання: чому люди пишуть? Ймовірно, існує багато власних мотивацій, деякі тому, що можуть ПИСАТИ, дехто – тому, що не може НЕ писати. Що стосується нашої, з професоркою Тамарою Марусик, книги «Архітектурне диво Чернівців» - тут, ймовірно, найбільш правдивим буде третій варіант: розуміння необхідності закарбувати історичні для нашого університету, міста, країни, події, свідками і учасницями яких ми були. З легкої руки тих, хто підтримав (подяка Чернівецькій міській мій раді за фінансування), видавав (видавнийчий дім Букрек), а також, смію сподіватися, через те, що все, вкладене авторками йшло від чистого серця – книга пішла в життя. Займає перші місця у рейтингу в Україні, отримала нагороди як кращий науковий доробок 2019 року, другий раз поспіль презентує Україну у Штаб-квартирі ЮНЕСКО, розійшлася по багатьом країнам і різним континентам світу. Для нас з професоркою Тамарою Марусик, це був приємний досвід і радість працювати спільно, а також з багатьма людьми, що допомагали і підтримували нас у нашій роботі. Отже, «Спільними зусиллями», як сказано у девізі нашого з вами міста, можна подолати будь-які перешкоди і негаразди і всього досягти – і це, також, одна з основних думок у книзі «Архітектурне диво Чернівців». До речі, ми не зупиняємося у нашій творчій роботі і готуємо нове цікаве і корисне видання – підручник «Теоретичні і практичні основи реставрацій», який, ми сподіваємося, побачить світ у наступному, 2024 році.
    Ірина Коротун
    завідувачка кафедри архітектури та збереження об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, професорка
Книга "Архітектурне диво Чернівців"
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності