155 річниця утворення товариства "Руська бесіда"

19 лютого в Науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася зустріч просвітян Буковини зі студентською молоддю Чернівців, до 155-ї річниці утворення товариства «Руська бесіда» на Буковині.

Тема заходу: «Оновлення змісту діяльності організації «Просвіта» очима сучасної студентської молоді». Організатором та модератором заходу виступила доцентка кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Світлана Герегова.

Креативною групою було Студентське наукове історичне товариство (СНІТ) факультету історії, політології та міжнародних відносин (куратор к.і.н., асистент кафедри історії України Назарій Христан).

З вітальним словом до присутніх звернулася Тамара Марусик, професорка, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

На зустрічі виступили:

• Василь Карпо, доцент кафедри міжнародної інформації, заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин;
  • Георгій Філіпчук, академік НАПН України, почесний доктор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (онлайн);
  • Іван Дерда, професор, Народний артист України, в. о. очільника товариства «Просвіта» в Чернівцях;
  • Вадим Лісовий, доцент, завідувач кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи університету;
  • Тамара Мінченко, педагогиня, культурна діячка, українознавиця, просвітянка;
    Микола Шкрібляк, етнограф, очільник Буковинського центру культури і мистецтва.

Членкині студентського наукового історичного товариства (СНІТ) показали презентацію на тему: «До історії товариства «Руська бесіда» на Буковині крізь призму діяльності товариства «Просвіта» в Україні».

Олег Шилюк, заступник директора з питань інформаційних технологій Наукової бібліотеки нашого університету, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії України, представив учасникам зустрічі книжкову виставку «Друковані видання товариства «Руська бесіда» з фондів Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» та провів бібліографічний огляд експонованих видань.

Присутні на заході вшанували просвітян краю, які відійшли у вічність, хвилиною мовчання.