Перейти до основного вмісту

В електронному кабінеті вступника наявна можливість самостійно реєструватись на співбесіди та фахові випробування.

Фахові іспити - для усіх то здавав лише ЄВІ (без ЄФВВ).
Співбесіди - для вступників на магістра по диплому магістра/спеціаліста (також для деяких категорій осіб зі спеціальними умовами вступу).

! Відсутня опція зміни дати випробування


Розклад вступних випробувань (основна сесія, липень)


Інструкція з подання заяв в електронній формі на основі НРК6 та НРК7

Конкурсна пропозиція (КП) – пропозиція закладу вищої освіти, щодо кількості місць для прийому вступників на певний рівень вищої освіти, освітню програму, форму здобуття освіти, курс, переліку вступних випробувань, строку навчання на основі здобутого освітнього рівня або ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня).

Наприклад: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Середня освіта (Українська мова), бакалавр, денна, 1 курс, термін навчання 3 роки 10 місяців, вартість навчання на контракті…. Коли ви оберете цю КП в електронному кабінеті вступника, то зможете обрати:

  • чи вступаєте на бюджет/контракт чи лише на контракт;
  • чи навчались ви на цьому освітньому рівні (згідно наведеного прикладу на бакалавраті) за державні кошти;
  • перелік вступних випробувань (ЗНО/НМТ Українська мова, ЗНО/НМТ Математика, ЗНО/НМТ…., мотиваційний лист).

 


Ще на етапі вибору ви помітите, що на кожній КП вказано: відкрита або фіксована або небюджетна.

Відкрита (відкритий конкурс) – місця для навчання за державним замовленням визначаються** для вступників з найкращими балами в конкурсі між усіма навчальними закладами в яких є аналогічна конкурсна пропозиція.

  • Тобто конкурс не обмежується переліком вступників лише цього навчального закладу. У кожному навчальному закладі для кожної КП є максимальна кількість студентів яку можуть зарахувати на бюджет. «Невикористані» навчальним закладом бюджетні місця стають «вакантними»*.
  • Може виникнути ситуація, коли до першого закладу освіти подають заяви на бюджет 27 осіб із найвищими конкурсними балами, але максимальний обсяг держзамовлення у цьому закладі освіти складає тільки 25 бюджетних місць. У такому випадку два абітурієнти з найнижчими балами не будуть зараховані на бюджет до цього закладу освіти. Вони будуть зараховані інших закладів освіти тільки у тому випадку, якщо подавали до них заяви про вступ з іншими пріоритетами. Якщо ж ці два абітурієнти подавали заяви тільки у перший заклад освіти, то вони не отримають бюджетного місця. 
  • Тип актуальний для вступу на основі свідоцтва ПЗСО (11 клас) та для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право». 

Небюджетна – навчання лише за кошти фізичних/юридичних осіб. 

Фіксована (закрита) (фіксований або закритий конкурс) – КП із заздалегідь визначеною кількістю місць для навчання за кошти державного або регіонального бюджету (за державним або регіональним замовленням).

  • Тобто конкурс відбувається між вступниками одного закладу освіти (це її відмінність від відкритої).

* Заяви вступників пільгових категорій, які не отримали рекомендацій на бюджет у поточній вступній кампанії та подали документи на навчання за цією КП, будуть змагатись за переведення на ці «вакантні» місця відповідно до умов викладених у Порядку вступу поточного року.

 

** О. Шаров - про розподіл бюджетних місць між заявами вступників (Алгоритм адресного розміщення).

 

Джерела: ДП «Інфоресурс», МОН та Освіта.ua

Відео інструкція "Реєстрація електронного кабінету та подання заяв у магістратуру"
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності