Відбувся VI Регіональний хоровий фестиваль «Буковинська весна»

25 квітня у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся VI Регіональний хоровий фестиваль «Буковинська весна». Захід проходив у рамках Міжнародного культурно-мистецького проєкту «Схід+Захід=Мир», головою якого є проректорка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професорка Тамара Марусик, директор фестивалю – доцентка кафедри музики Зоя Софроній.

Мистецький проєкт «Буковинська весна» започаткований у 2016 році викладачами секції диригування і хорового співу кафедри музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи університету з метою збереження, розвитку й популяризації хорового мистецтва на Буковині. З роками проєкт трансформувався у хоровий фестиваль.

VI Регіональний хоровий фестиваль «Буковинська весна» проводився під патронатом ЮНЕСКО й об’єднав митців хорової справи, представників різних ланок та напрямків музичної освіти Буковини.

У хоровому фестивалі взяли участь 16 хорових колективів, серед яких студентські хори кафедри музики: мішаний хор «Резонанс» (художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України, професор Ольга Чурікова-Кушнір, хормейстер – доцент Зоя Софроній, провідний концертмейстер – Олександра Кирстюк); дівочий хор «Anima» (художній керівник – відмінник освіти України Алла Зубчук, концертмейстер – Альона Бондар, гурт «LIFEPARK» у складі Івана Гатрича, Ярослава Щербана, Дмитра Фельдмана, Сергія Істратій);зведений хор ЧНУ імені Юрія Федьковича (керівник і диригент – Зоя Софроній, хормейстери – Ольга Чурікова-Кушнір, Алла Зубчук, інструментальна група у складі студентів і випускників кафедри музики – Валерія Ністора, Василя Черкеза, Дмитра Івасюка, Емми-Габрієли Кожокар, Сергія Чернеги). Дитячі хорові колективи музичних шкіл міста Чернівців та Чернівецької області.

З вітальними словами до учасників фестивалю звернулися: Голова проєкту «Схід+Захід=Мир», проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, професорка Тамара Марусик; декан факультету педагогіки психології та соціальної роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича, професорка Тетяна Федірчик, і подякували організаторам й учасникам фестивалю за справжнє свято хорової музики, яке з кожним роком набирає все більшої популярності.

Завідувач кафедри музики, доцент Вадим Лісовий подякував директорам музичних шкіл за плідну багаторічну співпрацю й вручив персональні подяки.

Директорка фестивалю – доцент кафедри музики Зоя Софроній нагородила учасників хорового фестивалю «Буковинська весна» дипломами та пам’ятними кубками, розробленими дизайнером Оленою Есауловою.

Ведучими свята були викладачі кафедри музики Олександра Кирстюк та Георгій Постевка.

Бажаємо успіхів організаторам і учасникам фестивалю!